Zonky – půjčka

Zonky - půjčka

Kdo neslyšel o úvěru, který zaštituje zebra, jako by snad ani nebyl! Zonky jsou oblíbenou značkou a průkopníkem ve světě P2P půjček, tedy takových transakcí, kde půjčují lidé lidem. Kolik si můžete vlastně půjčit a na jak dlouho? Podle čeho Zonky půjčují? Na trhu se objevují v roce 2014 a jsou pevně spjaté se jménem Lucie Tvarůžkové. Projekt má pevné zázemí a přehledné webové rozhraní, půjčku si sjednaly už desítky tisíc lidí a dá se očekávat, že do budoucna ještě přibyde velká řada dalších zájemců, nejen kvůli zajímavým podmínkám.

Zonky mají i svou mobilní aplikaci

Pojďme si podrobněji rozebrat princip, na němž fungují a také říci něco více o konkrétních úrokových sazbách. Ty sice startují na hranici necelých tří procent, nicméně na podobnou hodnotu se dostanou jen scoringoví šampioni a na zbytek populace čeká sazba poněkud jiná – i když není nutně řečeno, že nevýhodná, vždy záleží na bonitě.

Díky tomu, že půjčka Zonky má i svou vlastní mobilní aplikaci, dozvíte se o všech detailech velmi jednoduše, ve vlastním telefonu. Takže, jaká je řeč čísel?

• Půjčit si můžete už od dvaceti tisíc korun, nejvyšší suma pro úvěr se Zonky činí 750 tisíc.

• Splácet lze rok až sedm let, přičemž konkrétní výši splátky určí kalkulačka na webu Zonky.

• Úroková sazba může mít hodně podob, ale pohybuje se mezi 2,99 a 19,99 % p. a.

Přibližně 47 % klientů podle vyjádření oficiálních míst na půjčka Zonky dostane sazbu do sedmi procent, další pětina klientů ale začíná s úroky na 13,49 % p. a., takže nečekejte jako klienti vždy zajímavé podmínky – ale nikde není psáno, že se Zonky musíte po nabídce pokračovat, je zde možnost si nezávazně ověřit tzv. Osobní skóre.

Odpověď může být už v řádu minut, takže není nač spěchat nebo zbytečně otálet. Jde stále ještě o nezávaznou záležitost, jste o všem neprodleně informováni.

Zonky půjčilo už miliardy korun

Aktuální částka půjčená skrze portál Zonky činí 13 miliard korun, což je podobný projekt v českých podmínkách rozhodně velmi zajímavým číslem. Data klientů jsou v bezpečí, Zonky je velmi prověřená značka a v tomto ohledu nemá žádný mínus. Mimochodem, je zde i možnost refinancování půjček, díky němuž lze ušetřit další prostředky.

Zonky znamená bezúčelový hotovostní úvěr – tedy je možné sjednat si půjčku prakticky na vše, co vás napadne a možná i podpořit příběhem, protože řada investorů má podobné věci velmi ráda. Ví pak, do čeho vkládá prostředky, takže sebeprezentace někoho, kdo žádá o půjčku, je vlastně velmi důležitá. Peer-to-peer lending má před sebou jistě zajímavou budoucnost a zřejmě v českých podmínkách ještě rozkvete, pravděpodobně do budoucna uvidíme i jiné služby, než je právě Zonky, ale to vše má ještě rozhodně svůj čas…

SROVNÁNÍ PŮJČEK: