Životní pojištění vám může i vydělávat

Životní pojištění vám může i vydělávat

Aby měl člověk celkem slušný život, měl by nejenom dobře vydělávat, ale měl by myslet také na případná negativa, která se mohou v jeho životě objevit. Taková jenom málokdo předvídá a tak platí, že mohou přijít ze dne na den. I proto je dobré mít k dispozici pojistnou ochranu. Tou, která je v daném ohledu současným hitem, je životní pojištění. Jak už napovídá sám název, jedná se o pojistný produkt, který dnes nabízí stále více pojišťoven na našem trhu. A s čím je konkrétně spojený? Podívejme se blíže.

Čím je životní pojištění charakteristické?

Nejprve se podívejme na základní charakteristiku této pojistné ochrany. Ta je spojena s tím, že pokud nastane případný zdravotní problém, je možné z daného pojištění čerpat finanční prostředky a díky nim i nadále zabezpečovat rodinu a mít jistotu bezproblémového života. Právě to je hlavní charakteristika pojistky, která je označována mezi lidmi jako takzvané životko. Pokud se podíváme na několik konkrétních případů, kterých se může přesně týkat, potom jich je opravdu celá řada. Může se jednat třeba o plnou invaliditu, může se jednat o závažné onemocnění, nebo se může jednat i o úrazy, kdy je možné čerpat denní odškodné. Dále nezapomínejme ale ani na riziko smrti, která pokud nastane, dostává peníze samozřejmě rodina, která tak bude zabezpečena.

Pojistka je vhodná v podstatě pro každého

I když v souvislosti s touto pojistkou mluvíme spíše o možnosti zabezpečení, neznamená to, že ho nemohou mít sjednané třeba i děti. Nejvíce si ho pochopitelně sjednávají jednotlivci z řad dospělých osob. V závislosti na pojišťovně ale může být omezením vyšší věková hranice. Obvykle se drží na hodnotě okolo sedmdesáti let. Zajímavostí je rozhodně také to, že životní pojištění mohou mít sjednané třeba i celé rodiny, které se rozhodnou pro skupinovou pojistku. A to často i s možností pojistit mnohem více osob, než jsou 4, což odpovídá současné běžné rodině.

Pojištění může i vydělávat

Pokud je životní pojištění něčím skutečně zajímavé, tak je to rozhodně tím, že dokáže také vydělávat peníze. Nejedná se tedy jenom o situaci, která by byla spojena s tím, že peníze jsou posílány pojišťovně, která je pro vás schraňuje. Pokud je životní pojištění něčím unikátní, tak to jsou možnosti investic. Pokud se podíváme na to, co jasně dominuje, tak to jsou určitě podílové fondy. O tom, do jakých je investováno navíc nemusí rozhodovat pojišťovna, ale může do toho mluvit i samotný klient. V praxi to znamená, že je životko nejenom ochranou spojenou se zajištěním, ale i produktem, který dokáže zhodnocovat peníze. Jak a o kolik už ovlivňuje volba konkrétních fondů. Většina pojišťoven dnes dokáže nabídnout možnost vybrat si z mnoha různorodých investičních strategií, včetně těch rizikovějších.

U mnoha pojišťoven je možné sjednat životní pojištění jinak a k jeho výběru a názorné ukázce částek vám dopomůže kalkulačka. Výhodou životního pojištění je také to, že je jednou z odečitatelných položek při výpočtu základu daně.

Mezi pojišťovny, které na tuzemské trhu životní pojištění (včetně rizikového životního pojištění) nabízí jsou Flexi, Kooperativa, Allianz, ČSOB, Česká pojišťovna, Axa, Generali, 4LifeDirect, Aegon, ČPP, Metlife, Ergo, Partners, Poštovní spořitelna, Komerční pojišťovna, Uniga, NN a mnohé další.

DALŠÍ RYCHLÉ PŮJČKY: