Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky – znáte ji?

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky - znáte ji?

Sídlí na Praze 3 a je provozována jednou ze státních institucí. Jak už říká sám název, spadá pod ministerstvo vnitra. Její číslo je 211 a má klientské centrum v každém kraji v ČR. Díky sérii podcastů Zdraví v kostce se můžete s touto pojišťovnou dozvědět mnohem více o zdravotní prevenci a získat zajímavé informace. K dispozici je také pravidelné periodikum s názvem Zdraví jako vášeň, oblíbený časopis pro tisíce pojištěnců ZPMVČR.

Samozřejmostí je i komunikace přes elektronickou podatelnu, datová schránka je také připravena. V roce 2022 bylo také díky této pojišťovně vráceno klientům na přeplatcích za léky více než 40 milionů korun, většina přišla složenkami.

Příspěvky z fondu prevence jsou připraveny

Pro děti i dospělé je připraveno na očkování až 2 000 Kč, což znamená širokospektrou formu prevence vůči různým onemocněním. Více informací je pro pojištěnce Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR připraveno v rámci klientských center, která najdete v Českých Budějovicích, Plzni, Pardubicích nebo Liberci, Brně a Ústí nad Labem. Balíček proti kouření za tisíc korun, pro nové klienty za 150 Kč a balíček, který se týká podpory pitného režimu dětí, přináší až příspěvek ve výši 1 500 Kč. Výhodou je také možnost online chatu přímo na webu zdravotní pojišťovny, která je na trhu už po dlouhá tři desetiletí.

Kromě jiného je k dispozici také infolinka na čísle 844 211 211, která je zpoplatněná dle tarifu operátora. A kdy je v provozu? Pondělí až čtvrtek mezi 8. a 18. hodinou, v pátek se končí o hodinu dříve. Sídlo této zdravotní pojišťovny je v Praze na Vinohradské ulici, založená byla 26. října 1992. Nabízí pro své klienty také facebookový a instagramový účet, na webu jsou pak připraveny důležité formuláře pro plátce, OSVČ a další.