Zaměstnanecká pojišťovna Škoda – znáte ji?

Zaměstnanecká pojišťovna Škoda - znáte ji?

Jak už název napovídá, tato pojišťovna sdružuje hlavně zaměstnance firmy ŠKODA AUTO, a.s. Kód této pojišťovny je 209 a nejde o žádného nováčka na trhu. Naopak, tato ZP funguje už celé dlouhé tři dekády. Nikoho jistě nepřekvapí, že tato pojišťovna sídlí v Mladé Boleslavi, konkrétně pak v Husově ulici. Připravena je také infolinka pro celou ČR, číslo je 800 209 000.

Celkem má tuto zdravotní pojišťovnu jako svou jedničku na 150 tisíc pojištěnců. Bonusem je hlavně vysoký příspěvek na prevenci, který mohou využít hlavně dárci krve. Například na odvykání kouření nebo moderní diagnostiku mohou pojištěnci získat až tisícikorunový příspěvek.

Příspěvek na očkování až 4 tisíce

Zaměstnanecká pojišťovna škoda nabídne mužům i ženám příspěvek na očkování, a to podle konkrétního typu vakcíny, až do výše 4 000 Kč. Preventivní očkování proti chřipce, které v tomto směru může posloužit jako příklad, je pro zaměstnance Škodovky díky práci této pojišťovny zcela bezplatné. Preventivní program, který v minulosti nesl název Škoda Check-Up a vznikl v roce 2008, nabízí komplexní možnosti.

Ročně s ním čeká prohlídka na 13 tisíc zaměstnanců firmy Škoda Auto, kteří se zajímají i o prevenci závislostí nebo lázeňské pobyty a další možné benefity své pojišťovny. Pokud si vezmeme údaje z roku 2015, pak bylo z celkem pětadvaceti tisíc zaměstnanců Škodovky pojištěno u této ZP takřka 17 000. A to už je rozhodně zajímavé číslo, i když celkový počet pojištěnců je podstatně vyšší. V roce 2015 se tato ZP dočkala i zajímavého ocenění, které přišlo i roku 2021.

Úřední hodiny jsou každý všední den, v pondělí a ve středu od 8 do 17, v úterý a ve čtvrtek od 8 do 15 a v pátek mezi 8. a 13. hodinou. Infolinka je v provozu od pondělí do čtvrtka v rozmezí 8-15, v pátek od 8 do 13 hod. Infolinka 800 209 000 je bezplatná a připravená pomoci, další možný telefon do této pojišťovny je 326 579 111.