Wüstenrot hypoteční banka – znáte ji?

Wüstenrot hypoteční banka - znáte ji?

Tato zpráva bude spíše o historii než o aktuálním vývoji na bankovním trhu. Je to totiž značka, která už zanikla, byla ale svého druhu nesmírně populární a znal ji prakticky každý, kdo se zajímal o běžné účty, úvěry na bydlení nebo další podobné produkty. Wüstenrot hypoteční banka byla na začátku roku 2021 sloučena s MONETA Money bank, původní kód banky 7980 tak zanikl a změnil se na 0600. Značka, která provázela český trh od roku 2002, tím pádem zmizela a sloučila se s velmi významným hráčem. Banka, která sídlila v Praze 4 v ulici Na Hřebenech, tak už nemá v českém prostředí žádnou nabídku.

Pobočky Wüstenrot a historie

Jistě si vzpomínáte, že Wüstenrot neměl klasickou síť poboček a šlo spíše jen o několik obchodních míst a řadu finančních poradců působících tzv. v terénu. Klientela Wüstenrot může už od konce roku 2020 využívat služeb MONETA Money Bank, všechny běžné nebo spořicí účty a termínované vklady se převedly právě pod správu této premiantky tuzemského trhu.

Wüstenrot stavební spořitelna je projektem, který potkal podobný osud. Více než tři sta tisíc uzavřených klientských smluv bylo převedeno pod MONETU, jednu z nejoblíbenějších českých bank, totéž platí pro úvěry na financování bydlení, které v době největší slávy dosahovaly takřka osmdesáti miliard korun. Stavební spořitelna, která zahájila svou činnost v roce 1992, se stala součástí MONETA Money Bank, a.s. v roce 2020.

Ta díky tomu získala takřka 400 tisíc nových klientů. Hlavou představenstva Wüstenrot zůstal Michael Pupala, přizván ale byl kupříkladu manažer MONETY Petr Toman. A kolik MONETA zaplatila za tuto akvizici, kterou hradila z vlastního nabytého kapitálu? Necelých pět miliard korun za balík akcií Wüstenrot, cenovka byla v tomto případě stanovena na úctyhodných 175 milionů eur.