Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky – znáte ji?

Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky - znáte ji?

Má za sebou už tři desítky let tradice a jejím zřizovatelem je stát. Jde o zdravotní pojišťovnu číslo jedna, která je pro mnoho dětí a dospělých dlouhodobým partnerem. Kód 111 zná snad úplně každý pojištěnec. Klientů je celkem přes šest milionů, což je v podmínkách České republiky jasně nejvíce. VZP má přehledný web, který nabízí i možnost elektronické komunikace přes datové schránky nebo také ePodatelny. Plusem je zde i široká síť poboček, díky níž si může každý pojištěnec ověřit všechny detaily i při osobní návštěvě. A co dalšího VZP nabízí? Jaké zajímavé informace si o její práci můžeme snadno zjistit?

VZP je dnes skutečným fenoménem

Poskytuje příspěvky z fondu prevence, ale také zpracovává přehledy OSVČ a vydává potvrzení o bezdlužnosti, které potřebují žadatelé o hypoteční úvěry. Když se řekne VZP, mnoha lidem se vybaví největší zdravotní pojišťovna v ČR, jejímiž barvami jsou červená a bílá. Jaké jsou minimální výše záloh pro OSVČ, zaměstnance nebo OBZP? Všechno se dozvíte na webu Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky. Léčba klientů je financována z vybraného pojistného, za rok 2022 šlo takřka o více než čtvrt bilionu korun. Drtivá většina lékařů má s VZP smlouvu, podle aktuálních dat je to na 97 % praktiků a čtyři desítky tisíc zdravotnických zařízení. Klub pevného zdraví je pak připraven pomoci pojištěncům, kteří dbají o prevenci. Na příspěvky z prevenčního fondu je připraveno několik set milionů korun každý rok.

Síť poboček je velice pestrá

Pokud jde o VZP, nikdo nemá tolik poboček, jako právě ona. Všeobecnou zdravotní pojišťovnu zastupuje téměř 200 poboček, prakticky v každém okresu se najde nějaká. Připravena je také aplikace Moje VZP, která všem pojištěncům v mobilu ukáže aktuální data, jednoduše a rychle. Lze díky ní také podat přehledy OSVČ nebo zjistit, jak podat žádost o různé příspěvky. Velmi praktická je pak pro rodiče také možnost přidat si svého potomka pod jeden společný profil. Chodit na pobočku je už vlastně přežitek, dnes už lze komunikovat hlavně online formou. VZP je jasnou jedničkou mezi sedmi pojišťovnami, které na našem trhu působí. VZP zaštituje pobyty v lázních, stomatologickou péči, ale i další věci, které do českého zdravotnictví spadají. VZP má přes tři a půl tisíce zaměstnanců, kteří se starají o klienty této pojišťovny.

Jasná jednička na našem trhu

VZP spravuje jeden z největších IT systémů v ČR, je pravdou, že tento musí fungovat naprosto bezchybně. Řada lidí se musí také věnovat správě pohledávek, kterých má VZP v posledních letech před sebou stále více. Sečteno a podtrženo, když se řekne VZP a celková aktiva za rok 2020 v objemu 65 miliard korun českých, všichni vědí, že mají tu čest se skutečně velkou pojišťovnou, která jistě nemá ve středoevropském prostoru obdoby.