Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky – znáte ji?

Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky - znáte ji?

Pojišťovna, která vznikla v prosinci 1992 a je úzce spojená s armádou. Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky sídlí v Praze v Drahobejlově ulici. Aby se odlišila od jedničky na trhu v podobě VZP, tedy Všeobecné zdravotní pojišťovny, má jinou zkratku. Rozlišuje se tedy jako VoZP, příslušný třímístný kód je potom 201.

Jak už napovídá název, hlavní skupinu pojištěnců tady tvoří vojáci z povolání, ale i studenti škol se zaměřením na vojenství. Zůstává pravdou, že se registrovat může prakticky kdokoliv. Připraveny jsou téměř tři desítky různých preventivních programů. Pojďme si o této pojišťovně povědět bližší informace. Zaujala vás?

K dispozici je rozsáhlý klientský portál

VoZP si zakládá na tom, že vše můžete řešit online, což je pro moderní zdravotní pojišťovnu velmi praktické a žádoucí. Komunikace přes internet je připravena, stačí pouze, aby se registrovaný zájemce přihlásil do Klientského portálu. Díky BeneFit Klubu je také připravena pestrá paleta výhod pro různé nákupy. Je to elektronika, lázeňské pobyty a spoustu dalších variant, kde je možné už brzy začít šetřit. A co dalšího ještě přináší Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky?

Samotná síť poboček je velmi pestrá, ale samozřejmě nemůže konkurovat VZP. Platí, že v každém ze 14 krajů najdete alespoň jednu. K dispozici je program Zdravá rodina, který nabídne řadu preventivních akcí spojených s očkováním, ošetřením chrupu a podobně. Přispívá se i na vitamíny pro děti nebo jejich ozdravné pobyty, které organizují školy.

Vojáci ji mají vždy nařízenou

Někteří pojištěnci jsou pojištěni povinně, platí to zejména pro vojáky z povolání. Pravdou zůstává, že přihlásit se mezi klienty může vlastně kdokoliv, je VoZP je otevřená všem zájemcům. Stačí jen vyplnit krátký formulář na webu a projít administrativním kolečkem. Program benefitů je velmi atraktivní a vybere si v něm každý. Zvažte, ale změnu dlouho dopředu a nejednejte ukvapeně. Je to totiž výběr zdravotní pojišťovny!