Úvěr ze stavebního spoření

Úvěr ze stavebního spoření

Pokud se někdo rozhodne spořit, je jako nejvíce doporučovaná možnost voleno stavební spoření. Zajímavý produkt, který je unikátní především tím, že naspořené finanční prostředky není nutné využívat jenom v souvislosti se stavbou, ale je možné je využít na cokoliv. Kromě toho, že lze peníze takto čerpat, je s tímto spořicím produktem spojená ještě druhá zajímavá možnost. A tou je úvěr ze stavebního spoření. Jak už dokládá sám jeho název, je určený každému, kdo má tento typ spoření, a to v podstatě v jakékoliv jeho fázi.

Čím je úvěr ze stavebního spoření charakteristický

Je jasné, že přesnou charakteristiku vám podá banka nebo spořitelna, u které máte stavební spoření sjednáno. Pokud ho nemáte, je třeba vědět, že úvěr ze stavebního spoření jednoduše využít nemůžete. Dobré je vědět také to, že je charakteristický tím, že jde o úvěrový produkt, který je účelový. Na rozdíl od naspořených peněz je nutné, aby byl úvěr ze stavebního spoření využitý skutečně jenom na výdaje spojené třeba s koupí nemovitosti, stejně jako například i se stavbou, nebo i s případnou rekonstrukcí. O přesných podmínkách vždy rozhoduje jeho poskytovatel. Jsou tací, kteří jsou v tomto směru poměrně tvrdí, stejně jako jsou i tací, u kterých není jakýkoliv problém s tím, že jsou peníze využité třeba i na nákup vybavení pro domácnost.

Lákadlem je výhodnost

Pokud se dá úvěr ze stavebního spoření k něčemu přirovnat, tak můžeme říci, že například k hypotéce. A to především proto, že je možné dosáhnout na celkem příznivý úrok. Pokud se podíváme na současný úvěrový trh, tak právě půjčka vycházející ze stavebního spoření patří mezi tu možnost, která je jednou z těch výhodnějších. A to hlavně proto, že úroky mohou být v nižších jednotkách procent. Neméně zajímavým faktem ve spojení s výhodností jsou i bohaté možnosti splácení, kdy si lze vše rozložit i na delší časový úsek. Co dále nesmíme opomíjet, to je také možnost případného postupného čerpání, kdy lze ušetřit proto, že není vyčerpaná celá částka. A úrok se logicky platí jenom z té, která vyčerpána je. Kolik to bude, to záleží na každém žadateli a na tom, jaké jsou jeho plány a vlastní možnosti.

Jak je to s podmínkami získání?

Opět musíme připomenout, že vliv má hlavně konkrétní poskytovatel. Dá se říci, že čím déle smlouva o stavebním spoření trvá, a čím více je na ní naspořeno, s ohledem na cílovou částku, tím samozřejmě lépe. Tímto výrazně stoupá bonita každého žadatele. Nutno ale dodat, že zákonné úpravy, které proběhly na konci roku 2016 i u tohoto úvěru o něco více zkomplikovaly jeho získání. Přesto ale můžeme říci, že stále je v porovnání s řadou ostatních půjček možností, která zaručeně nezklame jakéhokoliv žadatele, který má zájem o finanční prostředky a zároveň si také spoří.

Na internetu naleznete plno srovnání úvěrů ze stavebního spoření. Mezi nejlevnější (nejvýhodnější) poskytovatele úvěru ze stavebního spoření patří Liška, Modrá pyramida, Wustenrot, Equabank, Buřinka, ČMSS nebo Raiffeisen.

DALŠÍ RYCHLÉ PŮJČKY: