UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia – znáte ji?

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia - znáte ji?

Jde o nováčka ve světě bankovních domů? Ale vůbec ne, tato značka byla založena už v roce 1996. Dnes sídlí v Praze na Želetavské ulici a lídrem firmy je bankéř Jakub Dusílek, český trh navštívila poprvé v roce 2007, od čehož se odráží i její kód 2700. Základ UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia bychom hledali v 15. století Itálii, tedy zemi, kde vlastně vznikají i první banky v moderním smyslu tohoto slova. UniCredit působí po celé Evropě, celkem má více než čtyřicet milionů klientů a přes osm tisíc poboček. V ČR pak pracuje pro tuto značku přes tři tisíce kmenových zaměstnanců.

Tři základní varianty osobních účtů

Start pro každý den, Top pro nejvyšší standard nebo Open pro vaši jistotu a svobodu, tak zní názvy a podtituly bankovních produktů, které jsou v rámci UniCredit naprostým základem. V žádné z verzí nechybí výběr z bankomatů UniCredit doma i jinde v Evropě, pokud budete vybírat částku nad 2000 Kč, můžete ze všech bankomatů v ČR uskutečnit také bezplatné výběry. V nejvyšší verzi účtu je možné i mít další konta v eurech nebo amerických dolarech, což je praktické hlavně pro cestovatele po světě. Co dalšího ještě přináší značka s červenobílým logem? Je to dětský účet, jenž lze otevřít prakticky od narození až do patnáctin, v osmi letech věku dítěte může být vystavená také platební karta. Dětem lze nastavit i konkrétní denní limit výběru, a to 200, 400 nebo 500 korun českých.

A jak jsou na tom půjčky?

Nabídka půjček je vlajkovou lodí UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. V základní nabídce je tzv. Nová půjčka, ale i možnost refinancování půjček, auto úvěr nebo půjčka na bydlení. Nová půjčka přináší rozmezí 20 tisíc korun a jednoho milionu, splátkový kalendář si lze rozložit mezi 12 a 120 měsíců, respektive 1 až 10 roků. Účel nerozhoduje, půjčka je tedy určena v podstatě na cokoliv, co právě uznají klienti za vhodné. Milionový limit je platný i pro refinancování půjček. Půjčka na bydlení začíná na 100 tisících korunách a končí na milionu, splátkový kalendář je stejný jako u jiných produktů.

Další v řadě jsou hypoteční úvěry, které jsou pro UniCredit Bank velmi důležitým tématem. Jaké parametry má tedy Nová hypotéka? Rozptyl je skutečně velkorysý, půjčit si lze sumu v rozmezí 200 tisíc korun a 20 milionů, splátky nastavit mezi 1 a 30 let. Hodnota nemovitosti přitom může být v případě, že se k tomuto kroku rozhodnete, dokonce až třicetimilionová. Možné je rovněž tzv. refinancování hypotéky, kde jsou limity nastavené stejnou měrou.

Podívejte se i na nabídku pojištění

Široká paleta různých pojistek, ať už je to životní, majetkové či cestovní pojištění, ale také pojištění vozidel, to je to, co nabízí UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. K dispozici je pak i doplňkové pojištění pro platební kartu či pojištění schopnosti splácet v případě hypotečního úvěru, variant je zde hned několik.

Spoření a investice jsou tady také

Vklady a spoření, jednorázová investice, ale také první kroky ve světě investic, se kterými se může zájemce o tuto problematiku dostat mnohem dál. Nabízí se také investiční akademie, díky níž bude začínající investor lépe v obraze. Přímým předchůdcem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia je další velmi populární značka. Živnostenská banka je pojem, který zná opravdu každý z těch dříve narozených.

Připraveno je i zajímavé zázemí pro firmy, UniCredit Bank tedy není značkou jen pro fyzické osoby a drobné střadatele. Jde o značku, která působí kromě ČR také na Slovensku, v Rumunsku i Turecku, stejně jako řadě dalších evropských zemí. Má za sebou silné finanční zázemí, vznikla sloučením devíti top italských bankovních domů.