Trinity Bank – znáte ji?

Trinity Bank - znáte ji?

Už více než čtvrt století historie, přesně taková práce je za Trinity Bank, původně malou zlínskou značkou, jejíž klíčovou osobností se stal podnikatel, pedagog a také filantrop Radomír Lapčík. Původně šlo o záložnu, která v roce 2014 byla českou dvojkou na trhu.

V lednu 2019 se stala Trinity plnohodnotnou bankou a dřívější Moravský Peněžní Ústav – spořitelní družstvo, tak patří už jenom historickým análům. Dnes sídlí Trinity Bank na Senovážném náměstí v Praze. Jde o ryze českou banku, která se dostala do povědomí široké veřejnosti hlavně svým spořicím účtem, který v roce 2022 přinesl výnos téměř šest procent ročně jako jeden z prvních v té době na trhu. Co dalšího tedy ještě víme o značce Trinity?

Spořicí, vkladové a běžné účty

Jsou tu tři různé sekce, Trinity Bank se věnuje lidem, podnikatelům a firmám, ale i privátnímu bankovnictví, podívejme se tedy nejdříve na první z těchto pomyslných záložek. Lidem jsou k dispozici spořicí, vkladové a běžné účty. Zhodnocení volných finančních prostředků se tak nabízí na spořicím účtu Dobrý klient, kde je hranicí vkladu pro úročení 400 tisíc korun, to vše mimo jiné i bez nutnosti fixace. Trinity Bank je generálním partnerem Českého slavíka, populární ankety, která navazuje na hudební tradici Zlatého slavíka v minulosti. Celková bilanční suma banky přesahuje hranici 70 miliard korun a má v roce 2022 takřka devadesát tisíc klientů, což je tedy v konkurenci zavedených značek působících už dlouhou dobu na trhu velmi zajímavé číslo.

Každý klient může mít přiděleného osobního bankéře, na tomto přístupu si Trinity Bank zakládá už od samých začátků. Založení účtu z pohodlí domova, vše bez skrytých poplatků, vkladový účet bez výpovědní doby vkladu, to jsou hlavní trumfy, s nimiž se Trinity dostává stále výše na tuzemském bankovním trhu. K dispozici je také vkladový účet v eurech nebo amerických dolarech, klienti tedy nemusí počítat pouze s národní měnou. Běžné účty bez poplatků jsou už dnes standardem, se kterým musí počítat každá banka a pro tuto jsou také samozřejmostí. Ale tím nabídka zdaleka nekončí.

Podnikatelé a firmy mají bohaté možnosti

Co dalšího přináší Trinity Bank na dnešní trh? Jsou to nabídky určené zejména OSVČ a firmám, patří sem vkladové i běžné účty, ale také úvěry a financování. Investiční půjčky, projekty a developerské financování, to vše umí tato banka zajistit, vlajkovou lodí jsou zde projekty v oblasti bytové a nebytové výstavby. Projekty v rozmezí 30 a 750 miliony korun jsou něčím, s čím může Trinity pomoci jako stabilní partner. Dvanáct miliard korun v poskytnutých úvěrech je bezesporu zajímavá cifra, pokud přihlédneme k tomu, jak dlouho už Trinity působí v roli banky v ostré konkurenci na českém trhu. Vlastníkem Trinity Bank je skupina SAB Financial Group, každý z akcionářů má jen několikaprocentní podíl (jinak řečeno, platí, že jednotlivé podíly nepřesahují hranici 10 % s výjimkou Trinity Investorská, kde jde o 11,8 %).

Připraveno je také strukturované privátní bankovnictví, které s sebou nese pestrou paletu výhod pro všechny zájemce. Oč tedy konkrétně jde? Privátní bankovnictví využívá osmdesát procent významných akcionářů, ale také více než třináct stovek spokojených klientů. Samozřejmě, je určeno hlavně těm, kteří hodlají investovat a vnést do tohoto prostředí vyšší finanční sumy. Výhodou je diskrétnost, ale také samostatná pobočka privátního bankovnictví, která je určena pro speciální klientelu.

Produkty přesně na míru, přesně to je krédo privátního bankovnictví v podání Trinity Bank, tedy značky, která má v roce 2022 pod sebou 145 zaměstnanců a před sebou nepochybně ještě velké věci.

SROVNÁNÍ PŮJČEK: