Jak na refinancování a konsolidace úvěrů?

Rychlé nebankovní SMS online půjčky

Krátkodobé půjčky, dlouhodobé úvěry a hypotéky patří mezi velmi oblíbené produkty. V dnešní době můžeme vybírat z velkého množství bankovních i nebankovních finančních společností a také mnoha produktů a služeb. Do produktů zařadíme například půjčky bez registru a doložení příjmů, první půjčky zdarma, půjčky pro studenty, půjčky pro seniory, půjčky pro dlužníky a zadlužené, půjčky zajištěné nemovitostí a mnohé další.

Kromě výše zmíněných produktů se začínají ve velkém objevovat na českém finančním trhu u bankovních a především nebankovních společností také služby zvané refinancování a konsolidace úvěrů a hypoték. Jejich účelem je především ušetření velkého množství finančních prostředků. Pojem refinancování v podstatě znamená splácení předchozího úvěru úvěrem novým za mnohem výhodnějších podmínek. Služba refinancování půjčky vám umožní převést vaše stávající nevýhodné půjčky, úvěry a také hypotéky do nové banky nebo nebankovní společnosti. Tím získáte mnohem výhodnější podmínky a ušetříte peníze.

Mezi důvody pro refinancování patří:

a) Změna bonity – využívá se v případě, kdy například vyděláváte více peněz něž v minulosti

b) Změna hodnoty nemovitosti

V souvislosti s důvody výše se refinancování půjček, úvěrů a hypoték využívá především při snížení úrokových sazeb. Důvodem jsou stále výhodnější nabídky bank a nebankovních společností, aby předčily svoji konkurenci.

Banky průběžně přicházejí se stále výhodnějšími půjčkami. Je zcela běžnou praxí, že úvěry poskytnuté před x-lety jsou za méně výhodných podmínek než ty nynější. Vyplatí se vám tedy kontrolovat, zda nenajdete banku či nebankovní společnost, u které ušetříte.

Pokud nejste u svého úvěru či hypotéky spokojeni s podmínkami (výše splátek, výše poplatků, úrokovou sazbou, dobou splatnosti apod.), neváhejte využít možnosti refinancování nebo konsolidace a ulevte rodinnému rozpočtu.

Úsporu v Kč si můžete spočítat zde:

DALŠÍ PŮJČKY: