Starosti s rodinnými financemi mají především ženy

Starosti s rodinnými financemi mají především ženy

Říká se, že o placení nájmu a složenek se starají muži a ženy mají na starosti domácnost a péči o děti. Ale ruku na srdce, opravdu je to tak? Podle posledních průzkumů se mnohdy zdá, že i první zmiňované úkoly padají na bedra žen. A muži se tomu ani příliš nebrání.

Je známým faktem, že muži na stejných pozicích vydělávají víc než ženy. Že ženy shánějí hůře práci – buď jsou rizikovým ročníkem a hrozí jim těhotenství, nebo se už musejí starat o děti. A zaměstnavatel dá raději práci muži, který do práce přijde vždy a neváže ho domácnost. Jenže kvůli tomuto trendu jsou finanční rozpočty mnoha rodin velmi napjaté a lidé si mnohdy musejí brát půjčky, aby vůbec vyšli.

Ženy v první řadě

Ať už jde o matky samoživitelky nebo manželky, následky nebankovní půjčky pak padají hlavně na jejich bedra. Ne že by samotný úvěr byl špatný, leckdy pomůže, a i když s sebou nese vyšší úroky, pro řadu lidí je to snazší a rychlejší řešení než se handrkovat s bankami nebo dlouho na peníze čekat. Ale je faktem, že muž sice pak vydělává, ale žena je ta, která počítá každou korunu, nakupuje a hlídá, aby rodina vyšla a měla ještě i na splátky. A přiznejme si, pánové sice ženám bývají oporou, ale ve skrytu duše jsou rádi, že to neleží na nich a postará se o to žena, která nic nezanedbá a dává pozor na termíny i povinnosti.

Nebezpečí dluhů

Vzít si úvěr je někdy ale zrádné. Kdo využije takzvané rychlé nebankovní půjčky, musí počítat s tím, že nejpozději za měsíc musí celou částku i s poplatky vrátit. Což se ale z výplaty většinou zvládnout dá. Horší bývá, pokud už někdo dluhy má, a přesto si půjčí znovu – třeba na umoření těch předchozích. To je možné na půjčky bez registru, kde nejsou prověřovány registry dlužníků. Ale stačí se pak jednou opozdit nebo přestat splácet a dluh je hned předán dál a končí třeba u exekutorů. Proto by si rodina měla dávat pozor, než si půjčí.

DALŠÍ PŮJČKY: