Spotřební úvěry bez zajištění ručitelem

Rychlé nebankovní SMS online půjčky

Co si představit pod pojmem spotřebitelský úvěr? Jedná se o typ půjčky, které patří mezi ty nejrozšířenější. Než se na ně podíváme blíže, je třeba říci, že jasně dominují spotřební úvěry bez zajištění ručitelem (půjčky bez ručitele). Charakteristické jsou primárně tím, že k jejich vyřízení není nutné zastavovat a tedy vlastnit nemovitost (půjčky bez zajištění nemovitostí). Často plně postačí jenom informace o tom, kolik žadatel vydělává. Konkrétní podmínky jsou následně spojeny už jenom s poskytovatelem, u kterého je žádáno. A co o daných úvěrech vědět více?

Poskytovatelů je mnoho

Jak jsme již zmínili, poskytovatelů, u kterých jsou spotřební úvěry bez zajištění dostupné, je na několik desítek. Máme-li se podívat na konkrétní segmenty, tak musíme říci, že nejsou k dispozici jenom v segmentu bankovním, ale jsou k dispozici také v segmentu nebankovním. Výjimkou ale není ani situace, kdy je možné tento typ půjčky získat také u P2P poskytovatele. Ten je v poslední době celkem velkým trendem, který mnoho lidí využívá.

Nabídka částek je pestrá

Oblíbené jsou spotřebitelské půjčky i proto, že dokážou nabídnout celkem rozmanité možnosti částek. Pokud jde o ty nejmenší, tak není problémem získat několik desítek tisíc korun. Pokud jde ale o ty největší sumy, tak se dá získat až několik stovek korun. Je tedy jasné, že tento typ půjček se hodí každému, a to ať už je jeho cílem pořídit si jenom nějakou drobnost, nebo je naopak jeho cílem i to, že chce investovat větší finanční prostředky. Například aktuálně do svého bydlení, což je dnes také poměrně hojně poptávaná a logicky i doporučovaná možnost.

Neúčelové, ale i účelové

Půjčky tohoto typu můžeme rozdělit i do dvou hlavních kategorií. Tou první jsou účelové půjčky. Jsou charakteristické tím, že zde poskytovatel jasně určuje, na co je možné peníze využít. To je nutné nejenom dodržet, ale zároveň bývá povinností dodat i jednotlivé doklady o platbách. Tyto spotřebitelské úvěry jsou zajímavé tím, že obvykle je lze lépe získat a mohou mít nižší úrokovou sazbu. Co je naopak možností číslo dvě, to jsou neúčelové půjčky. Jejich hitem je to, že nejste ničím omezování. Nejenom, že je možné čerpat plnou částku na ráz. Poskytovatel vás ani neomezuje, za co můžete peníze utratit, stejně jako není nutné cokoliv dokládat.

Potěší také rychlost vyřízení

Jelikož je v rámci těchto úvěrových produktů celkem velká konkurence, je třeba říci, že se jednotliví poskytovatelé předhánějí v tom, aby získali klienty. A to dělají například tak, že se stále zrychluje proces vyřízení žádosti. Co tedy nebývá absolutně žádný problém, to je situace, kdy mohou být peníze k dispozici třeba i do druhého dne. Nechybí také možnost získání peněz jak klasicky, se zasláním na bankovní účet, tak i s možností získat peníze v hotovosti, přímo na ruku.

DALŠÍ RYCHLÉ PŮJČKY: