Spořicí účet – jaké jsou jeho výhody?

Jde o produkt hlavně pro konzervativní střadatele, kteří chtějí mít peníze prakticky okamžitě po ruce. Spořicí účet úročí vložené prostředky spíše symbolicky, v době nízké inflace jde i o desetiny procenta ročně. Je však jisté, že o své peníze nepřijdete, protože jsou podobné vklady až do hodnoty 100 tisíc euro nebo ekvivalentu ze zákona pojištěné.

V čem tedy tkví kouzlo spořicích účtů? Svým založením jsou vhodné spíše pro starší generaci, která je zná ještě z doby minulého režimu. Mladí lidé, ale raději investují nebo využívají stavební spoření se všemi jeho výhodami. Těch je řádově mnohem více, než u „malého“ spořicího konta.

Nenechávat peníze pod polštářem

Je prvním bodem na cestě, která může vést až do světa investic v oblasti akcií nebo dluhopisů. Chcete se vzdělávat ve finančních záležitostech? Spořicí účet je krokem, jenž vám symbolicky otevře dveře. Nečekejte od něj velké výsledky, i v době tzv. pádící inflace banky nenabídnou výraznější zhodnocení, než je např. 5 % p. a. I to je ale rozhodně lepší než vůbec nic, tedy případ, kdy finanční prostředky leží takzvaně pod polštářem.

Jednoduše, bezpečně a podle tradice

Češi mají ke spořicím účtům pozitivní vztah, zakládají si je ještě dnes. Založit si je můžete i online, podobně jako běžný účet. U některých je běžný účet dokonce vyžadován, ve finále tedy budete mít účty v jedné bance dva – jeden se bude zhodnocovat, druhý používáte každý den jako svoje číslo jedna. Spořicí účty jsou vedeny obvykle zcela zdarma, platební kartu k němu obvykle nedostanete a je také nutné předeslat, že je omezený počet příchozích a odchozích plateb za kalendářní měsíc. Nejde tedy o účet se vším všudy. Počítá se s tím, že si prostředky vyberete, ale spíše jednorázově, v době, kdy máte před sebou větší výdajové položky. Kolik si na spořicí účet pošlete nebo jak dlouho budete střádat, je už jenom na vás!

Nevíte jakou půjčku si vybrat? Využijte chytrý srovnávač půjček SROVNÁVAČ RYCHLÝCH PŮJČEK IHNED