Sloučení úvěrů je jednoduché a velmi výhodné

Rychlé nebankovní SMS online půjčky

Mít několik půjček není v současné době nic zvláštního, ani to není nic neobvyklého. A to jak půjček účelových (půjčky na pračku, půjčky na mikrovlnku, půjčky do výplaty apod.), tak i půjček neúčelových. Mnohdy ale dojde k tomu, že některé úvěry jsou poměrně nevýhodné, stejně jako může dojít k tomu, že jednotlivý součet splátek může být nad jednotlivé možnosti konkrétních žadatelů. Pokud tato situace nastane, je dobré zvolit sloučení úvěrů. Ta může být známá také pod pojmem konsolidace půjček neboli konsolidace úvěrů. A jaká je v tomto směru hlavní charakteristika? Podívejte se s námi.

Jaké půjčky je možné sloučit?

Pokud je sloučení úvěrů něčím primárně charakteristické, tak je to rozhodně tím, jaké možné úvěrové produkty dnes lze sloučit. Dá se říci, že to může být v podstatě jakákoliv půjčka na našem trhu. Pokud budeme konkrétnější, tak to mohou být jak bankovní, tak i nebankovní půjčky. Roli nehraje ani to, zda byly poskytnuty na účet, nebo v hotovosti. Stejně tak může být konsolidace využita jak u úvěrů bankovních, tak nebankovních. Zapomínat ale nesmíme ani na celkem specifické možnosti. O jaké se jedná? Je to třeba kontokorent – povolený minusový zůstatek na účtu, stejně jako se může jednat třeba o kreditní karty, které jsou také úvěrovým produktem. Co je však obvykle nutné dodržet, to je povinnost toho, že jednotlivé úvěry by neměly být po splatnosti. Pokud toto dokážete splnit, je konsolidace půjček i pro vás.

Jak sloučení úvěrů probíhá?

Podívejme se také na to, jak sloučení úvěrů vlastně probíhá. Jedná se o proces, který je celkem jednoduchý. V praxi je to tak, že klient přijde do banky, požádá o sloučení půjček, podepíše nezbytné dokumenty a potom už jenom zjistí, kolik bude platit a na jaký účet. Reálně dojde k tomu, že jsou bankou jeho původní závazky vyrovnány a je vytvořený zcela nový. Ten je ve výši součtu všech nesplacených původních úvěrů. U některých bank nebo i nebankovních společností může být konsolidace úvěrů spojena i s tím, že jsou nabídnuty i sumy navíc. Ideální pro toho, kdo si chce vše sloučit a ještě nějaké peníze potřebuje. Obvykle jsou dané finanční prostředky poskytnuty na cokoliv. Jedná se tedy o neúčelové půjčky – ty nejoblíbenější na našem trhu.

Proč konsolidaci využít?

Prvním důvodem je to, že nebude nutné splácet několik různých částek v různé termíny. Bude jenom jedna splátka v jeden termín. To ušetří mnoho starostí a eliminuje riziko spojené s případným opožděným zasláním splátky. Dále je prioritou možnost ušetřit. Konsolidací může dojít k tomu, že bude úrok výrazně ponížen a tak není problémem ušetřit i desítky tisíc korun. Výhody se ale týkají také toho, že lze upravit splátkový kalendář. Nejenom, že nemusí být problém platit měsíčně nižší sumu, ale stejně tak nemusí být problém délku splácení také výrazně zkrátit. Toto všechno jsou důvody, proč se pro konsolidaci rozhodnout.

Konsolidaci respektive sloučení nemusíte provést pouze u půjček (úvěrů), je možné sloučení také hypotéky. Relativní novinkou na úvěrovém trhu je sloučení úvěrů ze stavebního spoření. Konsolidaci lze provést také u půjček bez registru, půjček bez doložení příjmů a dalších typů těchto rychlých půjček.

Na českém finančním trhu nabízení konsolidaci půjček (dluhů, úvěrů) bankovní i nebankovní společnosti. Například Unicredit Bank, Moneta Money Bank, Home Credit, Sberbank, Česká spořitelna, Komerční banka, Equa bank, Airbank, Komerční banka (KB), Mbank, Československá obchodní banka (ČSOB). Některé dokonce nabízí snížení splátek až o 50%.

DALŠÍ RYCHLÉ PŮJČKY: