Rychlé půjčky na auto

Rychlé půjčky na auto

Vozidlo je standardem pro rodinu, ale i mladý bezdětný pár. Single žijící lidé také potřebují auto na cesty do práce nebo za zábavou, nákupy a tak podobně. Pořizovací cena nových vozů je často mimo možnosti těchto rodin, ale na druhou stranu, autobazary se svou nabídkou ojetin bývají mnohem přívětivějším řešením pro rodinnou kasu. Přesto se většina z nás nějaké formě půjčky při kupování automobilu neobejde. Výhodou je, že jde o účelový úvěr, tedy jsou k mání nižší úroky. Vyřizování je ale obvykle během na delší trať než u krátkodobé půjčky, kde se konkrétní důvody již nijak neověřují.

Není kam spěchat, pečlivě si vyberte

Kupovat si vůz, to je záležitost na několik let dopředu. Měl by sloužit potřebám domácnosti co nejdéle, ale je také nutné najít řešení přesně na míru – zavazadlový prostor, ale i značka, počet najetých kilometrů, pohodlí pro řidiče, používané palivo. Nejen tyto věci rozhodují, který model si vlastně nakonec pořídíme. Půjčky na auto tedy nejsou produktem, který bychom si sjednávali například desetkrát za život, často spíše jednáme o podobné věci jednou či dvakrát za deset nebo patnáct let.

Nový automobil stojí obvykle od půl milionu výše, elektromobily začínají ještě výše. Jde o velký výdaj, a proto si mnoho domácnosti kupuje auto, které už mělo jednoho či dva majitele – výsledná cena se pak adekvátně snižuje a rozdíl v porovnání s nováčkem, co právě sjel z výrobní linky, pak rozhodně nebývá kosmetický. Půjčky na auto nejsou záležitostí, která by byla vyřešená za několik minut, ale někdy si můžete všechno důležité předjednat už v autobazaru a záležitosti pak půjdou mnohem rychleji.

Pojištění je samozřejmě nezbytností

Když si pořizujete vůz v autobazaru, měli byste jej také co nejdříve pojistit – povinné ručení totiž ve svém názvu jasně naznačuje, že bez uzavření podobné dohody ani nemůžeme brázdit české silnice a dálnice. Půjčky na auto pak vyžadují i další papírování, všechno pak jistě urychlí i provedená dohoda o tzv. havarijním pojištění.

SROVNÁNÍ PŮJČEK: