Rychlé půjčky bez doložení příjmů

Rychlé půjčky bez doložení příjmů

Jak by se zeptal klasik, existují ještě vůbec? V moderní době, tedy od prosince 2016, kdy došlo k novelizaci zákona týkajícího se spotřebitelského úvěru, je tato varianta stále ve hře – jde však o velmi okrajový jev na trhu, který by se měl řídit podle určitých doporučení a zásad. Ověření bonity žadatele totiž jde na vrub poskytovatele, ten je za danou věc zodpovědný a musí sám vyhodnotit, jestli je možné půjčku dotáhnout do konce nebo naopak zamítnout, a to s ohledem na fakt, že není pravděpodobné dodržení stanovených lhůt splátkového kalendáře. Jinými slovy, jde o ochranu spotřebitele.

Na úvěry dosáhnou i žadatelé s nižšími příjmy

Obecně platí, že nemusíte mít zrovna nadprůměrnou mzdu, abyste mohli získat půjčku. Na podobné produkty dosáhnou například i penzisté nebo osoby pobírající v zaměstnání minimální mzdu. Doklad o příjmu zpravidla postačí ve formě výpisu z bankovního konta, kde jsou jasně vidět tzv. černá čísla, tedy příchozí platby. Rychlé půjčky bez doložení příjmů jsou tedy k mání jen vzácně, velká většina dnešních poskytovatelů vyžaduje nějaké potvrzení. Není však nutné chodit do banky, ověřovat si úředně nějaké dokumenty a tak podobně. Naopak, výpis z účtu nebo třeba sken pracovní smlouvy od zaměstnavatele často postačí jako dostatečný důkaz o bonitě žadatele.

Rychlé půjčky bez doložení příjmů, pokud už se s nimi v českém prostředí setkáte, operují s velmi malými sumami, povětšinou v řádu stokorun nebo několika tisícovek. Na překážku pak není ani záznam v registru dlužníků. Nemáte stabilní příjem? Nechcete řešit složité papírování? Potom máte šanci na úvěr, ale musíte hledat velmi pečlivě, podobnou službu totiž poskytuje jen poměrně málo subjektů na trhu.

Bleskové jednání je dnes samozřejmostí

Výhodou je zde rychlost, protože vyřízení podobné žádosti je otázkou minut, vše potřebné dohodnete přes internet a nemusíte se tak dále zdržovat formalitami. Koho by to potom netěšilo, že? V každém případě ale – pokud budete žádat o vyšší sumu, například v řádu desítek tisíc korun, nechejte si prověřit příjmy a posoudit bonitu, neboť když snad na úvěr nedosáhnete, musí k tomu být dobrý důvod, o kterém byste mohli doma opravdu důkladně popřemýšlet…

SROVNÁNÍ PŮJČEK: