Rychlá půjčka pro nezaměstnané

Rychlá půjčka pro nezaměstnané

Nebankovní úvěr je dnes synonymem rychlosti, ale ne vždy je schválený. Existují totiž překážky, které v tomto schválení brání, protože má určité podmínky. Ty jsou sice pro mnoho žadatelů formální, ale v některých případech jsou nesplnitelné, o co přesně tedy jde? Doklad o příjmech je obvyklou nutností, která pokud není k dispozici, nelze pak dost dobře zpracovat jakoukoliv žádost o krátkodobou půjčku.

Bez příjmu jsou možnosti prakticky nulové

Je vůbec v moderní době ještě možná rychlá půjčka pro nezaměstnané? Bohužel, jde o riziko, které si na sebe poskytovatelé prakticky ani nemohou vzít – totiž, aby byla situace zcela jasná, podle novely zákona týkajícího se spotřebitelského úvěru je zapotřebí, aby si poskytovatel klienta prověřil a zjistil, jestli je bonita dostatečná. Nejjednodušeji se tak učiní prostřednictvím dokladu o trvalém příjmu, mnohdy postačí jen výpis z bankovního konta, kde jsou k vidění černá čísla – a tedy i příchozí platby od zaměstnavatele nebo z faktur, pokud je žadatelem například také živnostník.

Rychlá půjčka pro nezaměstnané je tedy prakticky mimo hru, existují ale poskytovatelé, kteří příjmy u velmi malých půjček nutně neprověřují. Jde ale o stokoruny nebo částky v řádu nižších tisícikorun, což jistě nejsou sumy, které by nebylo možné efektivně splácet. Počítejte ale s tím, že pokud jste dlouhodobě nezaměstnaní, zřejmě se nedočkáte kladné odpovědi vůbec nikde. Lidem, kteří jen krátkodobě přijdou o práci, je ale možné nějakou malou půjčku poskytnout. Položte si ale v každém případě otázku, jestli takový menší úvěr opravdu potřebujete a nedala by se vaše konkrétní situace spíše vyřešit nějakým jiným způsobem. Při tomto rozvažování určitě nemá žádný smysl spěchat, právě proto, že podobná rozhodnutí bývají nejtěžší ze všech.

SROVNÁNÍ PŮJČEK: