Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna – znáte ji?

Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna - znáte ji?

Sídlí ve Slezsku a založena byla mezi významnými českými ZP nejpozději, a to až v roce 1993. Co všechno nabízí Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna? Jde o moderní ZP, která má i svou virtuální pobočku. Tady je možná forma videohovoru z vašeho obýváku, pokud potřebujete něco konkrétního vyřídit. Na pobočku se tedy už do budoucna objednávat nemusíte a ušetříte spoustu volného času. Od roku 1997 také vychází zpravodaj RBP, takže má tato pojišťovna také své vlastní oficiální periodikum.

Následovnice Pokladny hornických bratrstev

Pojišťovna určená pro horníky má v našich zemích letitou tradici, poprvé začala s devatenáctým stoletím. V roce 1802 vznikla Pokladna hornických bratrstev, která fungovala na jednoduchém principu. Podpora při zranění, úhrada pohřbu, zaopatření vdov a sirotků, o to vše se předchůdkyně dnešní RBP starala. Revírní bratrská pokladna, někdy také zkráceně Revírní, sídlí v Ostravě v Michálkovické ulici. RBP má připravenou aplikaci, která nabízí také určité služby i těm, kdo nemají u této ZP pojištění a pro pojištěnce samotné je pak přehledem všech důležitých věcí. Kolik má tato pojišťovna vlastně pojištěncům? Od července 1993 působí hlavně na Hodonínsku, severu Moravy a ve Slezsku. 432 tisíc pojištěnců je i na dnešní dobu velmi slušné číslo.

Kromě zdravotního pojištění poskytuje RBP také cestovní pojištění, je tedy na trhu maximálně komplexní. Čtyřicítka poboček, 29 let na trhu a téměř patnáct tisíc smluvních lékařů, to je vizitka RBP, kterou určitě nemá úplně každá z pojišťoven v naší zemi. Navíc platí, že Revírní je regionální, působí hlavně ve Slezsku a také ve vybraných částech Moravy. Výkonným ředitelem zdravotní pojišťovny je Antonín Klimša. V roce 2019 zbylo z celkem 29 pojišťoven pouze sedm a RBP je jedna z nich. Číslo 213 tak zůstane i nadále v ČR.