Raiffeisenbank – znáte ji?

Raiffeisenbank - znáte ji?

Jedna z velkých stálic českého bankovního trhu, která už pamatuje opravdu hodně. Znáte i vy značku, jakou je Raiffeisenbank? Založena byla v roce 1993, sídlí na Praze 4 v ulici Hvězdova. Je jednou z největších bank v ČR, v současnosti jí patří pátá pozice co do velikosti, síť poboček nabídne přibližně 130 míst. V minulosti převzala aktiva online banky Zuno a také ING Bank, jejíž dráha se završila s koncem léta 2021. V roce 2021 také naplánovala sloučení s Equa bank, což by znamenalo další velmi významné posílení pozice na tuzemské scéně.

Nabídka osobních účtů je zcela klasická

Raiffeisenbank má na tři tisíce kmenových zaměstnanců a jejím majitelem je Raiffeisen CEE Region Holding, jenž drží kontrolní balík akcií, čtvrtinový podíl má RLB OÖ Sektorholding. Navazuje na bavorského reformátora, jímž byl Friedrich Wilhelm Raiffeisen. Jako první si představme Běžný účet zdarma, tedy produkt, který v sobě nese nulové poplatky spojené s vedením účtu a možnost založit vše online v průběhu několika málo minut. Raiffeisen má za sebou 900 tisíc spokojených klientů a čtvrt století zkušeností na tuzemském trhu. Právě těmito atributy se vyznačuje spolehlivá banka.

Kromě běžného účtu je tu ještě několik možných variant výběru. Existuje alternativa, která je určena speciálně pro podnikatele a samozřejmostí je také účet pro studenty a děti. Studujícím může sloužit až do jejich 26 let. Výhodou je také neomezený počet zahraničních plateb nebo hned dvě mezinárodní bezkontaktní platební karty, které budou ke kontu vystaveny.

A co svět půjček v Raiffeisenbank?

Nabídka úvěrů je u této banky hodně pestrá. Minutová půjčka, která navazuje na reklamní slogan Equa bank, je stále k dispozici – jen s jiným poskytovatelem. Parametry jsou jasné, pět tisíc jako minimum, 800 tisíc jako maximum, splátkový kalendář mezi 3 a 120 měsíci, je tedy možné splácet úvěr třeba až po dobu deseti dalších let. Žádné skryté poplatky a eventuální předčasné splacení je bez sankcí, to jsou hlavní výhody Minutové půjčky, která je nyní u RB. Samozřejmě ale nejde o jednu jedinou nabídku v portfoliu banky s černožlutým emblémem. K dispozici je také konsolidace neboli sloučení půjček, a to až do výše 800 000 Kč. Kontokorent neboli povolené přečerpání konta, je v rozmezí 5 a 150 tisíc korun, splatnost bude přitom celý kalendářní rok od momentu prvního čerpání.

Úvěr na auto a půjčka na rekonstrukci

Myslí se i na zájemce o tzv. účelové půjčky. Půjčku na auto lze splácet 12 až 72 měsíců, úvěr určený na rekonstrukci může mít až dvacetiletou splatnost. Oblíbeným produktem v podání Raiffeisenbank je ale bezesporu hypotéka. Ať už je to Hypotéka na bydlení, Hypotéka na pronájem, Americká hypotéka na cokoliv nebo Refinancování hypotéky, produktů je připravena celá řada a vždy se přizpůsobí klientům na míru. K dispozici je hypoteční kalkulačka, která přímo na webu banky napoví zájemcům o něco více. Hypotéka se splatností 5 až 30 let je již připravena.

Pestrá paleta různých pojištění

Raiffeisenbank má k dispozici i pojistky, které jsou určeny mj. k různým produktům, které si zde klienti sjednají. Je to pojištění k hypotékám, schopnosti splácet půjčku nebo také cestovní pojištění a další nabídky. Úrazové pojištění Opora je jedním z dalších produktů, je připraveno pro klienty ve věku 18 až 69 roků, mj. bude k dispozici i v tzv. rodinné variantě, tedy vztahuje se i na zbytek domácnosti pojištěné osoby. K dispozici jsou také investice – pravidelné, udržitelné, podílové fondy a tak podobně. Díky mobilní aplikaci Raiffeisen investice budete mít velmi dobrý přehled o všem, co se právě děje, nezapomeňte ji pravidelně využívat, pokud se rozhodnete pro tuto známou banku!

SROVNÁNÍ PŮJČEK: