Půjčky pro začínající podnikatele

Půjčky pro začínající podnikatele

Start bývá někdy těžký, a to nejen ve škole nebo v zaměstnání. Nováčky čekají často přísné podmínky, ale platí tohle opravdu beze zbytku vždy a všude? Například OSVČ na samém startu kariéry může mít sjednaný úvěr poměrně rychle a někdy vyplacený i během téhož dne, kdy došlo k finalizaci celé dohody. Podmínky jsou jiné než u zaměstnanců, na stranu druhou pak také lze dosáhnout na úplně jinou sumu oproti klasickému spotřebitelskému úvěru. Podmínkou jen bývá, že musí být úvěr spojen s podnikáním, ale není přísně definováno, jak konkrétně – může tedy jít o provozní náklady nebo investování do rozvoje.

Minimum papírování aneb svoboda zaručena

Dnešní půjčky pro začínající podnikatele netrvají dlouho, vyřízení je prakticky okamžité a není důvod strávit celé hodiny nad papírováním, co nikoho netěší a současně ani nikam nevede. Podmínky jsou různé, živnostenský list se předložit musí vždy – a doklad totožnosti je také samozřejmostí, ověřit identitu klienta je nutné už ze zákona. A co daňové přiznání? Jistě, pokud je máte! Pokud ne a teprve v oboru začínáte, musí se bonita posuzovat jinak. Zpravidla pak platí, že OSVČ na startu dostane úvěr na menší částku nebo – pokud ručí nemovitostí – pak nebude problémem ani vyšší hodnota půjčky.

Vybírejte pečlivě, neboť jde o větší částky než u průměrného spotřebitelského úvěru určeného na ojeté auto do rodiny s dětmi. Půjčky pro začínající podnikatele mají limity obvykle v řádu statisíců, ale někdy je zapotřebí na záměr rozjet vlastní podnik i nižší částka. Notebook, tablet, nebo například malá rekonstrukce firemních prostor? I o tom OSVČ na začátku kariéry uvažují.

Minimum náležitostí a rychlá odpověď

A co když nebude možné podmínkám vyhovět? Pak se takovou skutečnost žadatel dozví zcela neprodleně, není nač čekat. Rychlou odpověď jistě ocení, protože se pak bude moci případně zaměřit jiným směrem – nebo také bude mít jistotu, že půjčka už je realitou a zařídit se podle toho. Pokud jste začínajícím podnikatelem, získat půjčku není vůbec snadné a pamětníci by jistě mohli vyprávět třeba o době na přelomu tisíciletí, kdy zdaleka nebylo samozřejmostí získat podobnou nabídku. Dnešní situace je ale naštěstí odlišná.

SROVNÁNÍ PŮJČEK: