Půjčky pro OSVČ (pro podnikate)

Půjčky pro OSVČ

Podnikatelé potřebují úvěry doslova jako sůl, a to ať už mají sloužit běžným provozním účelům nebo například investici do nových strojů a vybavení. Bez dluhu by někdy vůbec nebylo možné vybudovat velké restaurace nebo obchody, na začátku musí být velká investice a nelze potom najít jiné řešení než právě to s půjčkou. V dnešní době ale banky – a samozřejmě nejen ty – vyřídí podobnou půjčku určenou pro podnikatele velmi rychle. Konkurence totiž nikdy nespí a jde doslova o hodiny, proces potom musí být co možná nejjednodušší…

Složitou administrativu nemá nikdo rád

Jak vypadají dnešní půjčky pro OSVČ? Zpravidla je nabízí banka a výjimkou nejsou ani milionové částky, zvláště pokud je čím ručit – například nemovitost v majetku firmy nepochybně zcela postačuje. Statisíce jsou připravené i pro ty, kteří jsou spíše na začátku své kariéry a nemohou mít proto velkou bonitu. Podnikatelské půjčky nabízí snad každý bankovní dům, už jen proto, že jde obvykle o solventní klienty a dobrou reklamu. Při výběru ale rozhodně není radno spěchat, neboť jde často o velkou sumu a případný rozdíl v úrocích není jedinou položkou, podle níž se orientovat. Co doplňkové služby, tedy možnosti odkladu splátek a další věci, které jsou u všech dlouhodobých úvěrů velmi důležité?

Máte živnostenské oprávnění teprve krátce a obáváte se různých komplikací? Potom mohou být půjčky pro OSVČ u některých firem problematické, neboť poskytovatele vždy zajímá u podobných věcí bonita. Úroky však mohou být v každém případě poměrně nízké, moderní doba přeje podnikatelským půjčkám a s nimi spojenému rozvoji. Jde také o renomé banky, protože půjčit podnikateli číslo jedna v nějakém regionu znamená i prestiž a pověst.

Nebankovní půjčka bude znamenat vyšší úrok

Platí, že pokud dosáhnete na půjčku v bance, a to jak při klasickém spotřebitelském úvěru, tak i v případě, že jde o nabídku určenou výhradně pro podnikatele, mohou být úroky hodně zajímavé. Na stranu druhou, nejen pro půjčky pro OSVČ platí, že banka si svou klientelu obvykle velmi důkladně prověří a každá maličkost může potom znamenat zamítnutí. Příznivější podmínky pro schválení u nebankovního sektoru jsou ale vykoupené úrokovou sazbou nebo poplatky, takže je třeba si vše důkladně rozvážit. Která možnost je pro vás příznivější? Na jakou nakonec kývnete? To je už jen na vás, trh je vlastně velmi svobodný a osoba samostatně výdělečně činná je na něm vítaná, ať už začíná nebo má za sebou zavedený podnik, jenž má velký zvuk nejen ve vašem městě.

SROVNÁNÍ PŮJČEK: