Půjčky pro mladé

Půjčky pro mladé

V dnešní době si krátkodobý úvěr sjednáte opravdu snadno a je jasné, že zájem budou mít různorodé věkové skupiny. Zákony mluví jasnou řečí, touto formou si může sjednávat úvěr – ať už bude krátko či dlouhodobý, kdokoliv starší osmnácti let, další podmínkou je samozřejmě způsobilost k právním úkonům a obvykle také potvrzení o příjmu. I u menších částek je třeba dát najevo, že splátkový kalendář nebude činit potíže, žadatel není dlouhodobě nezaměstnaný a nesnaží se vytlouci klín klínem, tedy zaplatit dlouhodobě nesplácenou půjčku nějakým jiným úvěrem.

Bez čekání a kompromisů, hotovo je hned

Jak probíhají dnešní půjčky pro mladé? Jednoduše, přes internet, bez dlouhých smluv, nutnosti ručitele nebo na první pohled až nekonečného jednání ve snaze získat obsáhlé informace o bonitě potenciálního klienta. Obvykle dnes postačí kromě základních formalit, kdy je podmínkou ověření totožnosti skrze adresu, občanský průkaz nebo email a telefon, ještě potvrzení o trvalém příjmu. Právě díky němu se klient prokáže, že má zaměstnání nebo pracuje jako živnostník, tedy jinak řečeno, má svůj zdroj obživy a splátky půjčky nebudou činit obtíže.

Výhodou je absence ručitele i dalších formalit, vyžadovány nejsou ani ověřovací platby, s výjimkou té, která obratem potvrdí existenci bankovního konta vedeného na jméno žadatele – ta je ale opravdu symbolická. Výběr ideálního poskytovatele tak nemusí být vůbec těžký, vzhledem k nízko posazeným požadavkům jsou půjčky pro mladé dostupné i pro čerstvé absolventy, kteří mají stále ještě relativně nízké příjmy.

Konkrétní výše příjmu však prakticky nerozhoduje, protože půjčit si touto formou mohou i penzisté – důležitý je příjem jako takový, jímž se doloží, že splátky nebudou problémem už od samého začátku. Podle nové legislativy je totiž posouzení úvěruschopnosti klientů přímo na bedrech poskytovatele půjčky. Ten má tedy za povinnost si prověřit klienta, jak sám uzná za vhodné.

SROVNÁNÍ PŮJČEK: