Půjčky pro důchodce

Půjčky pro důchodce

I senioři mají možnost si půjčit, dnešní úvěrový trh je mimořádně pestrý a nabídne něco zajímavého i pro dříve narozené. Podmínek je tady naprosté minimum a za určitých okolností je možné považovat i výměru penze za důkaz o pravidelném příjmu. Věkové omezení je nejčastěji jen a pouze na spodní hranici, to znamená, že ze zákona si mohou půjčit pouze lidé starší osmnácti let, jinými slovy jen ti, kdo jsou plnoletí. Nabídka je pestrá, úvěrů určených pro seniory je poměrně dost, liší se však úrokovými sazbami a dalšími parametry, je proto třeba z nich vybírat skutečně obezřetně.

Ideální varianta aneb úvěr pro všechny

Jednoduchá dohoda i pro ty, kteří pobírají poměrně nízkou penzi, alespoň vzhledem k celostátnímu průměru. Pokud mají navíc senioři ještě k tomu brigádu nebo zaměstnání na částečný úvazek, je dohoda tím snadnější. Půjčky pro důchodce řeší situace, kdy je zapotřebí okamžitý výdaj, ať už jde o cokoliv. Jde totiž o neúčelový úvěr, s nímž je možné financovat vlastně úplně vše bez dalších otázek a vyplňování dotazníků. Proč také řešit něco podobného, když se zpovídat rozhodně nemusíte?

Půjčky pro důchodce jsou výborně dostupné, a to i těm, kteří nemají z nějakého důvodu bankovní účet. Dosáhnou na ně i ti, kteří dostávají invalidní důchod, ale nikoliv pobíratelé sirotčího důchodu, alespoň je tomu tak v mnoha českých bankách. Jednoduchá dohoda bez papírování a dlouhých formulářů, to je přítel každého seniora – není důvod podstupovat složitou administrativu, když je v dnešní době opravdu nepodstatná a jde jen o ověření totožnosti a k tomu pak ještě doklad o trvalém příjmu.

Výplata na účet nebo i v hotovosti

Jaká nabídka se vám zamlouvá více? Půjčky pro důchodce jsou připraveny jak v klasické, tedy bezhotovostní formě, tak i jako hotovostní platební operace – tedy vyplacení peněz tzv. na ruku při osobním jednání. Je sice pravda, že poslání peněz přímo na účet (a podobně tak u splátkového kalendáře) je výhodnější a časově méně náročné, pokud ale preferujete osobní kontakt, není nic lepšího než přemýšlet o hotovostním úvěru.

Stačí si pak jen dohodnout konkrétní termín schůzky s kurýrem a pak se připravit na řešení detailů smlouvy. Vše půjde jistě velmi hladce, není se proč čehokoliv obávat!

SROVNÁNÍ PŮJČEK: