Půjčky pro dlužníky v insolvenci

Půjčky pro dlužníky v insolvenci

Určitě jste o tomto produktu někdy slyšeli, ale je vůbec na tuzemském trhu poskytován? K nabídkám se dostanete, jde ale o hodně malé půjčky, neboť dlužník, co je toho času v insolvenci, má bonitu skutečně mizivou. Obvykle jde řádově jen o tisíce, půjčka, která by v tomto segmentu přesáhla hranici dvaceti tisíc, je vzácnou výjimkou. V každém případě je důležité, abyste si podobný produkt velmi dobře promysleli, protože pokud se tím jen přiblížíte tzv. dluhové pasti, můžete si zadělat na značný problém do budoucna.

Bez doložení příjmu se určitě neobejdete

Je pravda, že půjčky pro dlužníky v insolvenci existují, ale na druhou stranu, potřebujete k nim pár nezbytných věcí. Nezaměstnaní nebo ti, kteří mají dohodnutou jen krátkodobou brigádu, a nikoliv stálý příjem, budou dokonce hned odmítnuti.

Není přitom kam spěchat, vše si musíte velmi dobře rozmyslet a připravit se také na to, že banky prakticky stoprocentně nevyhoví, ani kdybyste měli jinak bonitu na výborné úrovni. Existují totiž přísné interní parametry na žadatele a insolvence je skutečně něco jako klasický velký černý puntík ve školním hodnocení.

Půjčky pro dlužníky v insolvenci jsou připraveny, ale mají své podmínky a nebudou určeny úplně pro každého. Nebude tu ještě jiné řešení, opravdu potřebujete krátkodobý úvěr? Připravte se také na to, že úroková sazba bude nebývale vysoká a téměř s jistotou přejde hranici deseti procent ročně, což je na dnešním trhu skutečně až mimořádná hodnota.

Zvládnete to v pořádku? Pokud půjde o relativně malé peníze, pak jistě ano, ale obezřetnosti není v tomto směru nikdy dost! Pokud poskytovatel čerpá data i z registru dlužníků, zřejmě zde budete mít záznam a připravte se proto raději na eventuální odmítnutí. Vzít si půjčku, to je vždycky velká zodpovědnost.

SROVNÁNÍ PŮJČEK: