Krátkodobé nebankovní SMS a online půjčky pro cizince

Rychlé nebankovní SMS online půjčky

V naší zemi žije stále více a více cizinců. Ti si již zvykli na to, že se mnohdy musí zapojit do sytému, stejně jako se musí podřídit našim zákonům. To má však i řadu plusů, jelikož díky tomu mohou například jednoduše využívat celé řady služeb. A to hlavně ze soukromého sektoru, kam patří i půjčky. Dnes existují desítky možností a tak se zaměříme hlavně na nebankovní půjčky pro cizince.

O těch dnes platí, že nejsou zase až tak rozšířené, jak si mnozí myslí. Je totiž mnoho bank, stejně jako nebankovních poskytovatelů, kteří cizincům zkrátka nepůjčí. A to proto, že jako jediný možný doklad vyžadují český občanský průkaz. Jsou ale i výjimky.

Mnohdy hraje roli také bydliště

Jsou i poskytovatelé, kteří cizincům bez problémů půjčí. Ti však musí splňovat jinou podmínku, která souvisí s bydlištěm. Musí se jednat o cizince, který u nás žije již nějakou dobu a hlavně u nás má již trvalé bydliště (trvalý pobyt). V takovém případě obvykle není žádným problémem půjčky pro cizince poskytnout. Mnoho nebankovním společností poskytuje půjčky respektive úvěry cizincům v přechodným pobytem v ČR (bez trvalého pobytu), kteří jsou zde pouze krátkodobě. Jednání o ní je velmi rychlé a jednoduché, protože nejvíce benevolentní jsou v tomto směru nebankovní společnosti. Ve většině případů tak vše proběhne rychle a z pohodlí domova. Stačí pouze vyplnit online formulář nebo zaslat SMS zprávu. Mnohdy je možné získat i peníze v hotovosti na ruku, ale nejobvykleji klienty žádají půjčky na účet. I to je ukázka toho, že tento typ úvěrových produktů není nijak neobvyklý.

Pomoci může i soukromý sektor

Zatímco banky a nebankovní společnosti mají svá jasně daná pravidla, u soukromého sektoru to tak již není. Díky tomu se dá domluvit řada věcí skutečně individuálně. A půjčky pro cizince v tomto ohledu nejsou výjimkou. Dnes navíc existují takzvané P2P půjčky, které jsou v tomto směru rozhodně jednou z nejlepších a nejdostupnějších možností, jak může cizinec peníze dostat. Stačí projít inzerce a je možné naleznout velké množství společností. Příkladem může být P2P půjčka Zonky nebo Benefi. Poté je zde ještě jedna dosud nezmíněná možnost. Tou je situace, kdy si zde daný člověk založí firmu a půjčku si bere právě na ni. V takovém případě se ale jedná spíše o půjčku pro podnikatele respektive živnostníky.

DALŠÍ PŮJČKY: