Půjčky pro cizince

Půjčky pro cizince

Za jakých podmínek si můžeme půjčit, pokud nemáme české státní občanství? Nejen pro Slováky, ale i Ukrajince, Italy, Němce a Američany je připravena nabídka některých nebankovních společností, které nepožadují nutně pro sjednání úvěru občanský průkaz, respektive jeho číslo. Postačí pouze povolení k trvalému pobytu plus pracovní smlouva, záruka zdroje příjmů. V každém případě pak ale platí, že ne každý poskytovatel má ve svém portfoliu podobnou nabídku, tudíž bude namístě trochu více pátrat.

Podmínkou je práce, nezaměstnaným se nepůjčí

Mají jasná pravidla a nejsou k mání u všech velkých poskytovatelů. Půjčky pro cizince jsou tématem, kterému se dostává pozornosti spíše menších firem, ale v některých případech i bank. Ty si prověří registr dlužníků a současně budou žádat také další věci, je více než pravděpodobné, že bude žádost zamítnuta. Pokud máte trvalý pobyt, je to jistá výhoda, ale v bance není vyhráno. Pokud ale zažádáte o úvěr u nebankovní společnosti a nepůjde o sumu překračující řád desetitisíců korun, je už úspěch mnohem pravděpodobnější.

Půjčky pro cizince nejsou tedy pro každého, je nutné dát určité záruky – které dává právě pracovní smlouva, výměra penze pro seniory, případně trvalý pobyt, protože někdy není dostatečným důvodem ke schválení úvěru například ani právě pobyt přechodný. Když ale nemá cizinec české občanství, jak prokáže svou totožnost? Nebojte, řešení samozřejmě existuje.

Cestovní pas nebo řidičský průkaz?

Jako doklad k vyřízení žádosti budete potřebovat cestovní pas, ale půjčky pro cizince běžně akceptují i mezinárodní řidičské oprávnění. Na zemi původu obvykle nezáleží, i když je pravda, že slovenský občan bude mít nejvíce možností a pro některé poskytovatele je meritem věci i zázemí v některém ze členských států EU.

Důležitější, než toto je ale zpravidla trvalé nebo alespoň přechodné bydliště, respektive udělení povolení k pobytu. Banky, respektive nebankovní společnosti, ale nemusí být vždycky vstřícné. Ověřte si proto raději všechny věci předem, ať pak neztrácíte čas a jdete najisto někam, kde je skutečně velká reálná šance uspět.

SROVNÁNÍ PŮJČEK: