Půjčky na studium

Půjčky na studium

Lékařská nebo právnická fakulta, ale například také bakalářský či magisterský titul z prestižní zahraniční univerzity. Školné něco stojí, stejně jako výdaje spojené se studiem v podobě stravného a zaplacení nájemného na kolejích. Studium je o výdajích, které rodiče nemohou, případně pak také nechtějí platit. A mladý člověk si může na své životní náklady vydělat sám, alespoň zčásti. Nabízí se také možnost, že v průběhu studií budou spláceny pouze úroky a samotná jistina přijde ke slovu až v momentě, kdy si žadatel o půjčku najde první stálé zaměstnání.

Vysoká škola, v některých případech i střední

Věděli jste, že půjčky na studium si dnes mohou sjednat i středoškoláci? Některé banky to nabízejí, ale mají své přísné podmínky – například musí úvěr sloužit výhradně na zaplacení školného, které nebývá na SŠ tak časté jako na VŠ. Naopak, na vysoké škole už jsou podobné úvěry určeny vlastně na cokoliv, tedy výdaje spojené se studiem, což je velmi široký pojem. Školné, ale také ubytování na kolejích, dojíždění, případně také nákup učebnic a skript, v zásadě platí, že se fantazii meze vůbec nekladou.

Půjčky na studium jsou obvykle v řádu desítek až stovek tisíc, částka je samozřejmě odvislá i od toho, jestli studujete v USA nebo v Evropě. Kolik stojí semestr v cizině? Nebo strávíte v zahraničí celé své studium? I tohle rozhoduje, náklady mohou být poměrně vysoké. Není přitom kam spěchat, naopak, namístě je si vše pečlivě propočítat a zjistit. Pochopitelně nelze vše vypočítat přesně do koruny, ale minimálně je namístě mít dobrý odhad částky, o které budete jednat.

Rychlé řešení finanční situace studentů

Potřebujete peníze, ale máte jen krátkodobou brigádu a musíte se soustředit na opravdu náročné studium? Potom není důvod k obavám, protože půjčky jsou dostupné bez ohledu na konkrétní obor studia. Nemusíte kvůli nim dokládat příjem, jsou totiž studentské – často se za vás ale musejí zaručit rodiče, respektive zákonní zástupci, kteří už pravidelné příjmy k dispozici mají.

Jde o formu podobnou jako je ručitel u klasického spotřebitelského úvěru ve 20. století. Dnes už se od podobných věcí spíše ustupuje, ale studentské úvěry jsou samozřejmě zcela speciální kategorie.

SROVNÁNÍ PŮJČEK: