Půjčky na směnku, které fungují

Půjčky na směnku, které fungují

Už jste ji někdy viděli? Směnka je dokumentem, který nepatří jen do světa mafie, to rozhodně ne, i když má asi podle některých negativní pověst. Sama o sobě je krátkým dokumentem, kde je uvedeno, že věřitel a dlužník mají spolu dohodu o tom, že určitý finanční obnos je nutné splatit do předem přesně stanoveného data. Potom je směnka zneplatněna, třeba i roztrhána a celá záležitost je tím pak vlastně vyřešena. Jednoduché? Sotva, podle nového zákonu o spotřebitelském úvěru ani není možné ji v souladu s legislativou poskytovat, hrozí milionová pokuta.

Kde je najít aneb existují ještě vůbec?

Půjčky na směnku, které fungují, jsou vlastně nesmyslem. Klasický spotřebitelský úvěr potřebuje mnohem více náležitostí než půjčka, s níž se pojí celá řada podmínek.

V první řadě je to například doklad o příjmu, přičemž je ale na poskytovateli, aby si tohle pečlivě ověřil. Obvykle se dokládá k žádosti výpis z bankovního konta, ze kterého je jasné, že jde o pravidelný příjem ze zaměstnání nebo podnikání. Oficiálně je zakázána, a i když je směnka uznatelným dokumentem a mezi OSVČ s velkým obratem může být klasikou, pro spotřebitele z řad nepodnikajících fyzických osob není vlastně vůbec k dispozici.

Složité podmínky? Ale vůbec ne, když se na první pohled zadíváte do prostředí půjčky na směnku, které fungují, je vše skutečně snadné a bezproblémové. Potíže nastanou obvykle až později, když je směnka přeprodána a tak podobně. Nejde o oficiální cestu posvěcenou zákony a dlužník tak není chráněn. Bylo by jistě namístě si podobný krok dobře rozmyslet a raději se vydat tam, kde znáte okolnosti a podrobnosti, kde je podepsaná strukturovaná smlouva přijatelná pro obě strany.

A také, kde je jasně definováno, jak se bude postupovat, když nedojde k zaplacení konkrétní částky do určeného data. Pokud máte základní věci takto ošetřeny, je jasné, že je smlouva před zákonem také v pořádku. Pak už si stačí jen promyslet výši půjčky a splátkový kalendář, zda jej zvládnete naplnit.

SROVNÁNÍ PŮJČEK: