Půjčky bez zástavy nemovitostí

Půjčky bez zástavy nemovitosti

V dnešní době, kdy máme v České republice velmi rozvinutý finanční trh na něm můžeme najít velké množství různých bankovních i nebankovních institucí (společností). Tyto společnosti nabízejí finanční produkty zvané bankovní půjčky a nebankovní půjčky. Bankovní instituce se zabývají bankovními půjčkami, které jsou obvykle na vyšší částky (100 000 Kč a více) s delší dobou splatnosti a také určitou formou ručení. Naopak nebankovní půjčky jsou z hlediska záruk respektive záruk mnohem benevolentnější.

Při žádostech o půjčky u bankovních společností je nutné dokládat své příjmy, svůj majetek, je kontrolován registr dlužníků zvaný Solus a celý proces je velmi zdlouhavý. U vyšších částek je kontrolován především majetek žadatele (v případě půjčky pro manžele je kontrolován společný majetek) a zároveň je řešena solventnost. Jedná se o schopnost splácet své závazky v dohodnutých lhůtách. U bankovních půjček jsou velmi neobvyklé zástavy nemovitostí a nabízejí produkt zvaný půjčky bez zástavy nemovitostí.

Naopak u nebankovních půjček, které se pyšní například produkty zvanými půjčky bez doložení příjmů a registru jsou půjčky se zástavou nemovitosti velmi běžné. Žadatel místo dokládání svých příjmů ze závislé činnosti (ze zaměstnání) případně svých příjmů z podnikání prokáže svůj majetek, který u nebankovní společnosti zastaví. Získá půjčku za zastavený majetek a pokud půjčku řádně splatí (včetně poplatků a úroků), zástava je zrušena.