Půjčky a skryté poplatky

Rychlé nebankovní SMS online půjčky

Že jsou půjčky poctivé a úvěrové společnosti vám chtějí za každou cenu pomoci? Ale kdeže. Všude po vás budou chtít poplatky a úroky. Je to zkrátka tvrdý byznys. A je třeba dávat si pozor hlavně na skryté poplatky, které vás mohou zničit.

Vypadá to až příliš ideálně. Když přijdete do banky, vyloží vám, kolik vám půjčí, jak nízké úroky vám dají, že nemusíte platit za vedení účtu a tak dále. Ale když naléháte a nedáte se, nakonec se dozvíte, co vše ještě musíte zaplatit. A podobné je to i se žádostí o nebankovní půjčky, které mají také svá pravidla. Je třeba mít se na pozoru, abyste nenarazily.

Nenechte se napálit

V případě žádosti třeba o rychlé nebankovní online půjčky, které jsou většinou na nízké částky a kratší dobu splatnosti, se zajímejte o podmínky. Prozkoumejte kalkulačky na webech nebankovních společností. Pečlivě si přečtěte obchodní podmínky. Než cokoliv odsouhlasíte, třikrát si to promyslete. A v ideálním případě do nebankovní společnosti zajděte osobně a vyptejte se na detaily půjčky a chtějte znát skryté poplatky. I když se budou vykrucovat, trvejte na svém. Chtějte znát částku, kterou nakonec budete muset zaplatit. Pracovníci společnosti ji moc dobře umějí spočítat, ale přirozeně se jim do toho nechce, dokud vás nemají v hrsti.

Pozor na RPSN

I když se zdá, že znáte všechny poplatky, nemusí tomu tak být. Když zvolíte nebankovní půjčku, musíte počítat s placením RPSN. To se může pohybovat až v neuvěřitelných výšinách několika tisíc procent. A znát procenta neznamená znát celkovou výši poplatků. Nemluvě o tom, když se zajímáte o půjčky bez registru – pak bývají poplatky a úroky ještě vyšší. Abyste měli jistotu, že nepřeplatíte několikanásobky vypůjčené částky, tlačte na úředníky, dokud vám přesně nespočítají, kolik a za co přeplatíte, jaké jsou úroky i roční procentní sazby nákladů. Jen tak nenaletíte a nebude se vám pak svírat žaludek strachy, že nezvládnete půjčky splácet.

DALŠÍ PŮJČKY: