Půjčka v insolvenci

Půjčka v insolvenci

Pokud zrovna procházíte složitým obdobím a řešíte v něm osobní dluhy, bohužel se nedočkáte v bance žádného produktu, který by se týkal úvěrů. Bankovní domy jsou v tomto směru hodně opatrné a nebudou chtít riskovat, zvláště pokud je takto jasné, že bonita bude výrazně nižší než například před několika lety. Šanci na úvěr tak dává nebankovní sektor, je třeba i podotknout, že toto je snad jediná možnost, pokud si procházíte insolvencí. Na stranu druhou, pozor na neuvážené jednání, takový úvěr by měl být nízký a měli byste mít jasno, že splátkový kalendář dodržíte, jinak znásobíte už dříve vzniklé problémy.

Exekuce nemusí být nutně překážkou úvěru

Potřebujete úvěr, i když nemáte bonitu takovou, aby se s vámi banka vůbec chtěla bavit o nějaké smlouvě? Potom je půjčka v insolvenci řešením, ale pozor – nabídka na trhu není vůbec široká a naprosto každý poskytovatel nebankovních úvěrů ji rozhodně automaticky nenabízí, nejde tedy o žádnou samozřejmost. Ani osobní bankrot není nutně konečná, pokud se zajímáte o krátkodobé úvěry. Musíte si ale pečlivě vybrat, a ještě pečlivěji celý proces rozmyslet, protože by byla škoda dostat se do ještě větších komplikací s financemi, že?

Není důvod spěchat, při rozmýšlení takového kroku určitě nejednejte nijak ukvapeně. Půjčka v insolvenci by měla být výjimečná záležitost a nikoliv něco, co budete sjednávat snad úplně každý měsíc. Půjde spíše o menší částku a rozhodně nejde o samozřejmost, takže se může stát, že budete ve finále odmítnuti – a nemělo by vás to překvapit. Mírnější podmínky jsou jedna věc, jindy je exekuce nebo insolvence nepřekonatelnou překážkou. Počítejte s tím, že o desetitisíce nebo rovnou statisíce určitě nedostanete, takový sen o půjčce by byl vlastně zcela marný.

Úvěr jedině krátkodobý, jinak to nejde

Půjčka v insolvenci musí být přímo úměrná situaci žadatele – jde tedy jen o velmi malou výpomoc, u které je vysoká pravděpodobnost vrácení dluhu. Banky si registry dlužníků prověřují, ale pro některé nebankovní poskytovatele jsou u menších půjček zcela nepodstatné. Právě tam je vaše šance, protože půjčku pak získáte i se zápisem do RD, který je jindy nepřekonatelnou překážkou na cestě za menšími i většími úvěry. Musíte si tedy všechno dobře promyslet a nedělat si naděje, že tohle určitě dopadne dobře – půjčka v této situaci je vždycky nejistá a když, dostanete jen relativně malou částku, jinak to zkrátka ani nejde.

SROVNÁNÍ PŮJČEK: