Půjčka na směnku

Půjčka na směnku

Úvěry mohou být hodně různorodé, rodina nebankovních půjček je tak členitá, jako snad už jen skaliska Doveru. Určitě jste už někdy slyšeli o směnkách, i kdyby to bylo v některém z amerických filmů. Mají nebývale špatnou reputaci, a právě proto se bohužel stává, že se stanou pověstným horkým bramborem v ruce. Neuvážený podpis takového dokumentu může i zničit život, byť v krajním případě.

Bez poplatků předem, rychlá dohoda zaručena

Jak že tedy vypadá půjčka na směnku, kolik má náležitostí? Je důležité si dobře vybrat, a především pak se mít na pozoru před žádostí o nějaké poplatky předem – což značí situaci, že je jednoznačný podvod doslova na dosah ruky. Dohoda může být hodně rychlá, ale jde jen o začátek dlouhé cesty. Splátkový kalendář totiž může prakticky okamžitě skončit, pokud podepíšete smlouvu na směnku tzv. na ukázanou.

Nemusíte ale prokazovat příjem a vzor směnky je dostupný na mnoha různých serverech, jde o velmi jednoduchý dokument bez složitých smluvních podmínek. Co se domluví, to se také dodrží, o nic více nejde. Tedy alespoň se to podobně zprvu jeví. Ale je celá věc skutečně až tak jednoduchá? A především pak v souladu s legislativou?

Půjčka na směnku je podle aktuální legislativy nelegální. Subjekt, který by úvěr poskytoval, by musel získat licenci ČNB. Bez ní nelze formálně půjčovat peníze – a to jak bankovní, tak i tzv. nebankovní cestou. Jediné racionální řešení je sjednat si úvěr tam, kde je to legální, tedy zákonem umožněné. Lidé, kteří poskytují půjčky na směnku, velmi často zneužívají situaci lidí, kteří se nečekaně a hodně rychle ocitnou ve finanční nouzi a neví, jak danou situaci řešit.

Jednoduchá volba, není vůbec o čem přemýšlet? Právě na to sázejí. Není se potom důvod nechat zmást, neboť existují cesty, které jsou mnohem bezpečnější a jednodušší. Nebankovní cesta je zcela v pořádku, ale zkuste to trochu jinak.

SROVNÁNÍ PŮJČEK: