Půjčka na rekonstrukci

Půjčka na rekonstrukci

Skoro jako klasický úvěr na bydlení, jen s tím rozdílem, že neposlouží na pořízení nemovitosti, ale spíše na její zvelebení. Rekonstrukce je synonymem moderní doby, přestavit do podoby, která by nám vyhovovala a splňovala dnešní standardy, nechce jen koupelna, ale i kuchyně a obývák. O něco vzdušnější prostředí, ale také příjemné barvy na stěnách, právě z těch důvodů si rekonstruujeme své domovy. Protože jde o klasický účelový úvěr, dočkáte se někdy i zajímavých úroků, které by u klasické spotřebitelské půjčky nikdy nebyly k mání…

Není kam spěchat, srovnejte si podmínky

Nejčastěji jde o úvěr v řádu desítek až stovek tisíc korun. A nestojí potom taková částka alespoň za krátké zamyšlení? Půjčka na rekonstrukci nabízí v bance až milion korun, bude ale nutné například také zajištění nemovitostí, podobně jako je tomu u klasického hypotečního úvěru. Nemoderní vybavení, to je zapotřebí změnit – už jen kvůli pohodovému trávení volných chvilek v domácnosti.

Banky hledají nové klienty a nabízejí různé možnosti, v dnešní době je tedy možné úvěr určený právě na rekonstrukci – jinak řečeno účelový a nikoliv neúčelový – získat za výhodnějších podmínek, než tomu bylo před několika lety. Nová kuchyně, ale také koupelna, střecha, vybavení nábytkem, financovat je možné prakticky vše, co s útulnějším a modernějším bydlením nějak souvisí.

Půjčka na rekonstrukci znamená uskutečnění velkých plánů, které v nás zrají třeba i několik dlouhých let. Připravte si, proto dobře rozpočet, abyste měli o všem jasno – a věděli, na co máte a kde naopak bude spíše problém. Získáte v nebankovním sektoru peníze rychleji? Možná ano, ale v každém případě počítejte s tím, že úvěruschopnost bude rozhodně posuzována – a nejspíše neméně přísněji než právě v bance.

Pravdou ale je, že stačí vlastně opravdu málo a nemusíte dlouho čekat, půjde řádově o dny, než se vyřídí všechny důležité formality. Urychlit podobnou věc nelze, účelový úvěr ale bude mít v sobě bonus, úroková sazba bude zřejmě přívětivější než v případě bezúčelového typu půjčky.

SROVNÁNÍ PŮJČEK: