Půjčka na OP

Půjčka na OP

Půjde jen o formalitu, musí se ověřit totožnost. Úvěry se dají vyřídit i velmi jednoduše, ale podmínkou je, aby bylo jasné, komu jsou vlastně adresovány. Nejen proto, že je pak jednoznačný adresát peněz, který pak bude úvěr splácet, tuto podmínku ze zcela pochopitelných důvodů vyžaduje i platná legislativa. Výhodou je, že administrativa je poměrně nízká, nemusíte hledat dokumenty a doklady, které máte doma už roky a mohli byste je hledat celé odpoledne, podobně jako tisíce dalších žadatelů. Cílem je přeci celou transakci zjednodušit a chtít jen minimum dokladů.

Doklad o příjmu je stále důležitý

Kromě toho, že půjčka na OP se pojí jen s minimálním papírováním, je stále nutné, abyste prokázali svou bonitu. Neděste se však dopředu, protože jde spíše o formalitu. Výpis z bankovního konta za posledních několik měsíců je obvyklým požadavkem nebankovních společností. Cílem není sledování klienta a sbírání informací, spíše jde o ověření, že splátkový kalendář nebude činit žádné zvláštní komplikace, které pak znamenají pro klienta samotného velkou finanční ztrátu na smluvních pokutách a poplatcích. Je přeci lepší, když jde vše podle plánu a víte, že riziko je minimální, že?

Půjčka na OP je i klasikou mezi hotovostními úvěry, při kterých budete jednat s makléřem tváří v tvář a nebude třeba řešit cokoliv online – záleží, čemu dáváte přednost, protože bezhotovostní transakce už nejsou zdaleka v oblibě jen u mladých ročníků. Není přitom kam spěchat, neboť i když nemusí být nabídka tak pestrá jako u bezhotovostních transakcí, které 21. století vládnou, stále se na trhu dočkáte relativně velkého výběru.

Nespojuje se s konkrétním účelem

Nemusíte se zpovídat, protože klasická půjčka na OP je neúčelová, tedy se obejde bez dokládání konkrétního účelu, na nějž byla použita. Další výhodou je poměrně široký výběr částky, nejčastěji si klienti nebankovních společností půjčují sumu v desítkách tisíc korun, nezřídka však je k vidění také sto tisícovek. V každém případě jsou dobře dostupné a platí, že o to více času byste pak měli věnovat svědomitému výběru.

SROVNÁNÍ PŮJČEK: