Půjčka na mateřské

Půjčka na mateřské

Je vůbec možné vzít si alespoň malý úvěr v případě, že nemáte jiný příjem, než je klasická mateřská? Samozřejmě, šance tu rozhodně je, dnešní trh s půjčkami není až tak přísný, jak na první pohled vypadá. Řada poskytovatelů nabízí individuální přístup a nemá parametry nastavené takovým způsobem, aby na ně například maminka, která je právě na mateřské dovolené, vlastně vůbec nedosáhla. Je samozřejmé, že její pozice nebude taková, jako u zaměstnance s nadprůměrným příjmem pracujícím na plný úvazek. Na druhou stranu, několik subjektů ochotných půjčit na trhu jistě najde.

Půjčka, která bude mít minimum podmínek

Nemusíte dlouho hledat, protože půjčka na mateřské je dostupná u řady poskytovatelů, rozhodně nejde o pomyslnou jehlu v kupce sena. U banky se obvykle pozitivní odpovědi žadatelka nedočká, protože zde jsou mechanismy nastavené tak, že je zapotřebí určité bonity – tedy vlastně jinak řečeno ověření, že schopnost splácet bude zcela bez problémů. Pokud nemá banka jistotu, obvykle žádosti ani nevyhoví a kladně na ni rozhodně neodpoví. Možnost zvrátit toto rozhodnutí je prakticky nulová, a tedy je zcela namístě obrátit se potom na nebankovní sektor. Ten totiž má své podmínky poněkud níže.

Je třeba pečlivě počítat a uvažovat doslova o každé stokoruně, protože půjčka na mateřské vyžaduje velkou míru zodpovědnosti – pokud tedy jde o jediný příjem žadatelky, obvykle se také dočká menší částky, typicky v řádu jednotek tisícikorun. Jde zejména o ochranu spotřebitelů, pokud není jistota, že splátkový kalendář proběhne bez problémů, bude půjčka opravdu hodně malá.

Rychlé SMS půjčky nebo podobné nabídky, ty jsou obvykle dostupné i maminkám na mateřských dovolených, ale pozor! Ohlídejte si RPSN, úroky, pečlivě si pročtěte také veškeré smluvní podmínky, byť obvykle půjde o poměrně krátký dokument. Stačí jen základní identifikace žadatelky, složitou administrativu tedy rozhodně nečekejte! Proč také, když se nabízí elegantní řešení bez papírování, vyřízené jen online?

SROVNÁNÍ PŮJČEK: