Půjčit si je snadné, splácet je horší

Rychlé nebankovní SMS online půjčky

Půjčit si dnes může každý. Je jedno, jestli si vezmete půjčku respektive úvěr na tisíc korun nebo na milion, řada společností ho dá i těm, kteří mají za zády exekutory. Jenže pak přijdou potíže se splácením. A následky bývají katastrofální. Když jdete do banky, pečlivě si vás proklepnou a snadno se vám může stát, že vaši žádost o úvěr či hypotéku chladně odmítnou.

Pokud zamíříte do nebankovní společnosti většinou vám půjčí, o kolik si zrovna řeknete. Obvykle k tomu stačí jen být plnoletý a mít české občanství. Ale bezhlavě si napůjčovat se nevyplácí. O čemž svědčí příběhy tisíců zoufalých lidí, kteří přecenili své síly.

Půjčovat si s rozumem

Vzít si nebankovní půjčky je snazší než cokoliv jiného. Stačí na internetu vyplnit formulář, nechat si ověřit existenci bankovního účtu a v případě takzvané rychlé půjčky máte peníze ještě tentýž den v ruce. Jenže nestačí jen koupit si za ně potřebnou či vysněnou věc a o nic víc se nestarat. Přicházejí pravidelné měsíční splátky, úroky, RPSN a další poplatky. A kdo si takto půjčí vícekrát, za chvíli se nestačí divit, kolik že to má měsíčně splácet. Jeden plat pak mnohdy nestačí.

Neopozdit se

Je velmi rizikové opozdit se se splácením půjčky nebo ji úplně přestat hradit. Pokud předem víte, že to nezvládnete, je u lecjakých společností možné domluvit si individuální splátkových kalendář, snížit částky nebo prodloužit dobu splatnosti. Ale pokud vás zlákají nebankovní půjčky od společnosti podobné lichvářům, může jedno opoždění se znamenat předání pohledávky exekutorům. Nikdo už se s vámi pak bavit nebude, nikdo nedá na vaše sliby a prosby. Rozjede se drsná mašinérie, ze které téměř není úniku. A situace je o to horší, pokud si zvolíte půjčky bez registru a už v té chvíli máte nějaké dluhy.

Když se za půjčku navíc zaručíte třeba nemovitostí, můžete přijít dokonce i o střechu nad hlavou. Proto se v oblasti úvěrů a financí vyplatí přemýšlet, pečlivě vybírat a nebrat si hned tu zdánlivě nejvýhodnější půjčku. A musíte si být hlavně jistí, že ji dokážete splatit.

DALŠÍ PŮJČKY: