Provozní úvěry pro podnikatele

Rychlé nebankovní SMS online půjčky

Podnikání nemusí být vždy tak jednoduché, jak si mnoho lidí myslí. Pokud jsou s ním spojené určité komplikace, tak hlavně ve spojení s tím, že jsou potřeba peníze. Nejenom na rozjezd, ale také na běžnou firemní činnost. V takovém případě by měli podnikatelé poptávat provozní úvěry pro podnikatele. Právě ty jsou zaměřené na jejich potřeby. I když můžeme některé podobné produkty najít i v nebankovním segmentu, prioritou jsou banky. Právě ty podnikatelům půjčují často velmi ochotně a právě u banky jako takové je celkem velká jistota, že tento typ úvěru bude k dispozici.

Kolik mohou provozní úvěry pro podnikatele nabídnout?

Záleží jak na konkrétní bance, tak i na konkrétním požadavku daného podnikatele. Pokud je to menší firma, nebo živnostník, mohou se provozní úvěry pro podnikatele pohybovat v řádech několika desítek, ale i stovek tisíc korun. Pokud se naopak jedná o větší firmu, je více než jasné, že zde mohou částky podstatně růst. Výjimkou nemusí být jak jednotky milionů korun, tak nemusí být výjimkou ani desítky milionů. Roli hraje především velikost firmy, a její aktuální potřeby.

K čemu tyto úvěry slouží?

Oproti různým neúčelovým půjčkám musíme říci, že provozní úvěr lze zařadit do segmentu těch účelových. Tedy takových, u kterých je možné pouze využití podle pravidel poskytovatele. Ty však mohou být upraveny s ohledem na to, v jakém segmentu daný podnikatel realizuje svou ekonomickou činnost. Když budeme konkrétnější, musíme říci, že podnikatelské provozní úvěry jsou poskytovány jenom jako nutná finanční rezerva třeba na nákup zboží nebo služeb, které jsou ihned přeprodávány dále. Příkladem může být internetový obchod, který potřebuje provozní kapitál na nákup zboží, které ihned odesílá zákazníkům a zaplacené ho bude mít až za několik dní – pokud jde o dobírku. S tímto vším tedy souvisí hlavně fakt, že peníze nemohou být používány třeba na rozšíření firmy, nebo na nákup firemního majetku jako takového.

Jaké jsou podmínky získání?

Dá se říci, že proti různým jiným půjčkám celkem benevolentní. A to z toho důvodu, že se jedná o kapitál, který je ihned použitý k tomu, aby generoval další peníze a tak je zde jistota toho, že peníze budou z čeho vracet. Také nezapomínejme na to, že vliv na získání má nejenom zisk firmy, ale vliv má také její obrat. Čím větší, tím lépe. Jednoduchost získání může být spojena dokonce také s tím, že některé banky nabízejí možnost pozvolného čerpání, a tak mohou předschválit poměrně velký úvěrový rámec. Samozřejmě stále roli hraje také to, jaká je finanční minulost firmy a jak se jí z dlouhodobého hlediska daří. Čím je její postavení lepší, tím jsou podmínky získání snadnější. A to i s ohledem na to, za jak dlouho mohou být finanční prostředky poskytnuty.

DALŠÍ RYCHLÉ PŮJČKY: