Proč vám v bance zamítli půjčku? 4 nejčastější důvody

Rychlé nebankovní SMS online půjčky

Žádali jste o půjčku u některé z bank na území České republiky a žádosti o půjčku vám nevyhověli? Bankovní půjčky mají oproti půjčkám nebankovním opravdu velké množství podmínek, a proto důvodů pro jejich zamítnutí může být mnoho. Níže se podíváme na to, jaké důvody zamítnutí bankovní půjčky jsou nejčastější.

1. Záznam v registrech dlužníků SOLUS, NRKI a BRKI

Jedním z nejčastějších důvodů zamítnutí bankovní půjčky je záznam registrech dlužníků. Jedná se o registry dlužníků SOLUS, NRKI a BRKI. V těchto registrech bankovní instituce vyhledávají informace o platební morálce žadatelů o půjčku z důvodu, aby se vyhnuly zbytečnému podstupování rizika při poskytnutí svých finančních prostředků dlužníkům a zadluženým.

Pokud jste zapsáni v jednom z těchto registrů dlužníků a veškeré dluhy máte již dávno splaceny, nevěště hlavu, banky ke každé žádosti o půjčku přistupují individuálně a je opravdu velká šance, že vám půjčku opravdu poskytnou.

2. Nejste schopni doložit účel půjčky

Při žádosti o bankovní půjčku musíte ve většině případů uvést pravý důvod, proč o půjčku vůbec žádáte. Důvod je ten, že banku zajímá, jak budete s jejími vypůjčenými prostředky nakládat.
Pokud účel půjčky zhodnotí jako „důvodný“, sepíšete smlouvu a peníze vám na danou věc vypůjčí.

Mějte ale na paměti, že banku poté opravdu zajímá, zda jste dodrželi danou smlouvu a bude po vás požadoval předložení dokladů o nákupu.

3. Pro získání půjčky nemáte dostatečný příjem

U bankovních půjček se na rozdíl od velké řady nebankovních půjček setkáte s nutností doložení dosavadních příjmů. Doložením dosavadních příjmů si banka v podstatě kontroluje to, že budete schopni ze svého příjmu splácet žádanou půjčku a navíc vám ještě zůstanou peníze na běžné měsíční výdaje (nájem, vodné, stočné, jídlo apod.). Pokud příjem není dostatečně velký, banka vám půjčku zamítne. I když zamítnutí zájemce o půjčku ve většině případů naštve, banka rozhodnutí o zamítnutí vydá jak z důvodu ochrany svých peněz, tak z důvodu ochrany žadatele před dluhovou pastí.

4. Nemáte smlouvu na dobu určitou

Dalším velmi častým důvodem, proč jste opět v očích banky z hlediska bonity potenciální riziko je, že nemáte pracovní smlouvu na dobu určitou, ale jste pouze ve zkušební době. Proto se může stát a stává se to velmi často, že je s vámi v rámci zkušební doby ukončen pracovní poměr, což má za následek neschopnost splácet.

DALŠÍ RYCHLÉ PŮJČKY: