Proč jsou rychlé krátkodobé mikropůjčky tak oblíbené?

Rychlé nebankovní SMS online půjčky

Podíváme-li se na oblast úvěrových produktů, setkáme se zde s takovými, které patří mezi nejoblíbenější. Jsou to hlavně mikropůjčky respektive krátkodobé půjčky. I přesto, že jsou nejmladším produktem na našem trhu, si získávají stále více příznivců. Tím prvním důvodem je určitě možnost výběru. Dnes na trhu tento typ úvěru poskytuje na několik desítek nebankovních společností.

Volit tak můžeme jak podle referencí, tak i podle nabízených částek. Už neplatí, že to jsou jenom stovky a tisíce korun. Obvykle 2 000, 3 000, 5 000, 10 000, 12 500 a 15 000 Kč. Dnes to jsou třeba i desetitisíce, které mikropůjčky nabídnou. Nejobvyklejší vyšší částky jsou 20 000, 30 000 a 50 000 Kč. A i to je důvod jejich obliby.

Vyřízení je extrémně jednoduché

I to je jejich velkým pozitivem. Zatímco u banky může vyřízení trvat týdny a u klasické nebankovní společnosti dny, tento segment je zcela jiný. Konkrétně proto, že vše je vyřízeno za 10 – 15 minut. Ty nejlepší společnosti to zvládnou v garančním limitu 10 minut. Poté vám odešlou peníze ihned na účet, popř. na složenku (v hotovosti na ruku). S tím souvisí i jednoduchost. U těchto půjček není třeba dokládat příjem (půjčky bez doložení příjmů), ani informace o konkrétní bonitě. Stejně tak není třeba dokládat ani informace o tom, zda jsme nebo nejsme v registrech (půjčky bez nahlížení do registru). Že jsou mikropůjčky po administrativní stránce unikátní dokazuje i to, že není třeba mít žádnou tištěnou smlouvu. Vše tudíž vyřídíte z pohodlí domova online nebo přes SMS.

Mikropůjčky nabídnou peníze pro každého

I to je jedna zajímavá výhoda, která souvisí přímo s tímto produktem. Co máme na mysli? Hlavně fakt, že mikropůjčky nabízejí peníze nejenom pro zaměstnané, nebo podnikatele. K dispozici jsou peníze třeba i pro problémové klienty (dlužníky, nezaměstnané). Dále to jsou i důchodci, matky na mateřské dovolené MD, nebo studenti (studentské půjčky). Zkrátka kdokoliv, kdo potřebuje peníze a má zájem je získat také jednoduše a rychle. Navíc s jistotou toho, že není třeba dokládat účel. Ten může být skutečně libovolný. Nejčastěji je ale půjčka využívána na řešení případných problémů, které jsou spojeny s výplatou (půjčky před/do výplaty).

DALŠÍ PŮJČKY: