PPF Banka – znáte ji?

Člen stabilní skupiny PPF, který zahájil činnost na konci roku 1992. Od roku 2013 je generálním ředitelem Petr Jirásko, PPF Banka sídlí v Praze 6 na Evropské ulici. Na rozdíl od ČS, KB nebo Fio cílí spíše na finanční instituce a středně velké podniky, není tedy prvoplánově určena pro klienty z řad fyzických osob, od toho tu jsou spíše jiné banky. Pojďme si PPF Banku, ve které drží několik procent akcií i Hlavní město Praha, podrobněji představit.

Připraveny jsou také transparentní účty

PPF Banka nabízí široké spektrum bankovních kont, které jsou hlavně pro firemní klientelu. K dispozici jsou i transparentní účty, tedy takové, kde je vidět veřejně jakýkoliv pohyb. Pro firmy se hodí i platební terminály, které umožňují platbu kartou, ty PPF Banka nabízí skrze svého externího partnera. PPF Banka přináší i obchodování s cennými papíry, nabízí i propracované internetové bankovnictví.

Původně se PPF Banka jmenovala Royal Banka CS., a.s., po roce 1995 byla První městská banka, a.s., plnou integraci do PPF skupiny zažila tato banka v roce 2003. V současnosti dává práci více než dvěma stovkám zaměstnanců. Mimochodem, kódem banky, tedy čtyřčíslím nutným pro identifikaci plateb a převody, je 6000.

PPF Banka má tři různé pobočky, jedna je na Praze 6 v Evropské ulici, druhá na Praze 2 – Mariánské náměstí, třetí pak funguje v Ostravě na ulici 28. října. Výhodou jdou široké asistenční služby, specializace na veřejnoprávní instituce a velmi přehledné korporátní bankovnictví. Jak už ale bylo řečeno, běžný spotřebitel PPF Banku opravdu jen tak nevyužije. Je na trhu skutečně výjimečnou, alespoň z pohledu klientely, na kterou cílí. Města, kraje, firmy i další společnosti, těm všem je PPF Banka plně k dispozici. Snad ještě dodejme pro úplnost, pod současným názvem ji známe od roku 2004.

SROVNÁNÍ PŮJČEK:
Nevíte jakou půjčku si vybrat? Využijte chytrý srovnávač půjček SROVNÁVAČ RYCHLÝCH PŮJČEK IHNED