Podvodné půjčky, společnosti a investoři

Podvodné půjčky - černá listina

Půjčit si je v dnešní době více než snadné. Stejně tak je ale poměrně snadné naletět různým podvodníkům a podvodným společnostem. Ty v segmentu úvěrových produktů rozhodně nejsou ničím výjimečným a tak je třeba dát si na ně náležitě pozor. Podívejme se proto na podvodné půjčky společností a investorů a také na to, kdo je může poskytovat a jak je nejlépe poznat.

Obecně platí, že nejlepší se jim vyhnout zcela. A jak? Třeba tím, že si budete půjčovat jenom u banky, nebo také tím, že si budete půjčovat jenom u těch nebankovních společností, které již mají vybudované jméno a tak je u nich jistota, že jednají férově. Proto je důležité si brát pouze ověření nebankovní půjčky, které jsou bez podvodu.

Jak mohou podvodné půjčky vypadat?

Možností je hned několik. Ty nejčastější se týkají situací, kdy je po vás vyžadován poplatek, mnohdy v řádech několika tisíců. Vše přitom probíhá stejně – domluvení schůzky v kavárně, předání peněz a následní nic. Člověk, se kterým jste jednali, má vypnutý telefon a firma které jste se ozvali, vůbec neexistuje. To ale není jediná ukázka podvodné půjčky, jelikož je i řada jiných. Ty se mohou týkat třeba toho, že získání půjčky je podmíněno sjednáním produktu třeba z oblasti pojišťovnictví, ze kterého daný poskytovatel získává další provize. Podvody ale můžete čekat třeba v oblasti splátek, vysokých úroků, stejně jako v oblasti nestandardních podmínek.

Jak takovou půjčku poznat?

Pokud nechcete naletět, je dobré vědět, jak konkrétně můžete podvodné půjčky poznat a identifikovat. Mnohdy to jsou až podezřele jednoduché podmínky získání, jindy je to zatajování konkrétních informací, stejně jako to mohou být nic neříkající plakáty a inzeráty v novinách – kde je uvedeno jenom telefonní číslo. Mezi podvodné půjčky však mohou spadat i takoví poskytovatelé, kteří vás nutí volat na takzvané barevné linky, kde za minutu hovoru zaplatíte až několikanásobek běžné sazby, kterou vám účtuje váš operátor.

DALŠÍ PŮJČKY: