Podle čeho si vybrat půjčku a poskytovatele?

Rychlé nebankovní SMS online půjčky

Vzít si půjčku je dnes jednodušší než kdykoliv v minulosti. Proto zde více než kde jinde platí pravidlo – dvakrát měř a jednou řež. Než něco podepíšete a odsouhlasíte, pečlivě vybírejte typ půjčky i poskytovatele. Ať pak nelitujete. Než kamkoliv půjdete, sedněte si a uvědomte si, co vlastně potřebujete.

Chcete si koupit dům a vzít si na něj hypotéku, nebo potřebujete leasing na auto? Nebo jen nemůžete vystačit se mzdou, chybí vám pár tisíc korun na zaplacení složenek a vystačili byste tak z rychlé půjčky? A chcete vůbec chodit do banky nebo raději zvolíte alternativu v podobě nebankovní společnosti? To jsou základní body, které byste měli mít promyšlené, ještě než zvednete telefon nebo otevřete internet.

Bez registru nebo čistě

Dalším faktorem, na základě kterého vybrat vhodného poskytovatele, je bezdlužnost nebo naopak zadluženost žadatele. Máte pár dluhů, ale přesto si potřebujete znovu půjčit? Do banky ani nechoďte, tam neuspějete. Můžete zvolit nebankovní společnost, která nabízí půjčky bez registru, ale i tady pozor. Počítejte s tím, že stačí jednou včas nezaplatit a budete s tím pak mít potíže ještě dlouhá léta. A i když žádné dluhy nemáte a chcete si půjčit, dávejte pečlivý pozor na splátky, předem se zajímejte o skryté poplatky, RPSN a úroky. A rozmyslete si, jestli vážně budete mít na splácení.

Pozor na lichváře

Pokud se rozhodnete využít nebankovní půjčky, pečlivě si vyberte společnost, jíž navštívíte. Ptejte se, kolik přeplatíte, jaké všechny poplatky hradíte a jaké jsou podmínky. Takových firem jsou mraky a jsou mezi nimi i drsní lichváři, kteří se nebudou zdráhat sedřít z vás kůži. Je vhodné být obezřetní a opatrní. A když si chcete půjčit částku v řádu milionů a ne od banky, dejte si i pozor, zda po vás chtějí ručení nemovitostí. Dobré je předem se poradit s právníkem a vědět, že se nikdy nezpozdíte se splátkou. Pak byste o nemovitost snadno mohli přijít. Správný výběr půjčky i poskytovatele je zkrátka nejdůležitější ze všeho.

DALŠÍ PŮJČKY: