Podle čeho si vybrat půjčku a poskytovatele půjčky?

Rychlé nebankovní SMS online půjčky

Vybrat si tu správnou půjčku může být pro mnohé docela oříšek. Pokud i vy aktuálně o úvěrovém produktu přemýšlíte, pojďte se společně s námi podívat na to, jak vybrat skutečně tu pravou půjčku. Tedy takový, který vám bude ve všech směrech vyhovovat a který bude spojený s mnoha výhodami. To první, na co je dobré se zaměřit, je určitě výhodnost půjčky.

Tu zjistíme velmi jednoduše, podle úroků a RPSN. To je z hlediska sledování lepší volbou, jelikož zde jsou úroky již zahrnuty. Nezapomínáme na to, že dané hodnoty mohou být také nulové. Přesně to dnes nabídne segment mikropůjčky respektive krátkodobé půjčky. V segmentu krátkodobé půjčky se můžeme setkat například s první půjčkou zdarma, která je bez úroků a také jakýkoliv poplatků.

Důležité jsou i podmínky získání

I ty dnes hrají roli a jsou spojeny s tím, zda máme nebo nemáme možnost půjčku získat. Nejbenevolentnější podmínky má segment mikropůjček. Zde nám stačí jenom občanský průkaz a tak nemusíme nic ani dokládat (půjčky bez nahlížení do registru a doložení příjmů), ani sepisovat nebo podepisovat. Naopak nejtěžší podmínky dnes mají hlavně banky, kde je třeba splnit celou řadu různých věcí. Na druhou stranu máme u bank výhody spojené s obvykle nižším úrokem. Vždy je tedy dobré se nejprve zaměřit na konkrétní podmínky a poté udělat seznam těch půjček, které nám vyhovují.

Důležité jsou i peníze

Ty by měly odpovídat tomu, co potřebujeme. Tedy situaci, kdy chceme řešit problém před výplatou (půjčky před výplatou – do výplaty), zda máme v plánu vybavit byt spotřebiči nebo nábytkem, nebo zda chceme nemovitost kupovat. I podle toho je dobré vybírat, ke které společnosti půjdeme. S tím následně souvisí také délka splácení. Ta by měla být taková, abychom si mohli splátky rozložit na delší období a díky tomu platit méně.

Roli hrají i reference

Jak vybrat konkrétní půjčku již víme. Zaměřit se musíme také na poskytovatele. Ten by měl být na trhu známý, měl by dodržovat pravidla odpovědného půjčování, stejně jako by měl být transparentní a férový (například P2P půjčky). Řadu věcí nám v tomto směru mohou říci hlavně reference, které můžeme dohledat kde jinde než na internetu.

DALŠÍ PŮJČKY: