P2P půjčky v ČR – recenze, zkušenosti, srovnání

P2P půjčky od soukromých investorů

Půjčit si peníze na internetu není v současné době nic neobvyklého ani zvláštního. I to je ten hlavní důvod, proč lidé toužící po úvěru stále častěji právě internet využívají. Zde mají jedinečnou možnost toho využít kromě standardních možností také internetové P2P půjčky v ČR od soukromých investorů. Ty jsou v první řadě zajímavé v tom, že zde získáváme peníze nikoliv od konkrétních bank nebo nebankovních společností. Získáváme zde peníze od takzvaných investorů. Těmi mohou být běžní občané, kteří mají dostatek peněz a chtějí tak peníze aktivně zhodnocovat. A to s minimálním rizikem, stejně jako s možností rozložení svých investic.

Internetové P2P půjčky od investorů mají řadu výhod

Proč právě tyto varianty půjček konkrétně využít? Hlavním důvodem je určitě to, že získáme nižší úrok, než je u bankovních a nebankovních půjček běžné. A to jak díky možnosti nastavit si ho podle sebe, ale i díky konkurenci investorů, kteří se budou snažit nabídnout nám výhodnější podmínky, než ostatní. Stejně tak potěší také rychlost vyřízení, jelikož v tomto případě nezapomínejme třeba na to, že vše můžeme vyřídit jednoduše z pohodlí našeho domova, bez nutnosti kamkoliv chodit. Zkrátka stačí na internetu najít web, kde jsou internetové P2P půjčky od investorů (u nás Zonky popř. Benefi) a tam si zadat svou poptávku.

Jak to funguje?

Nemusíte odpovídat na konkrétní nabídky, jelikož vše funguje na principu aukce. Vy si zadáte poptávku, ve které definujete, kolik peněz chcete, na jak dlouho, stejně jako s jakým úrokem. Stejně tak můžete dodat, zda chcete ručit a čím (půjčky jsou možné i bez ručitele), nebo zda můžete doložit příjem či výpisy z registrů. Půjčky můžete samozřejmě požadovat bez doložení příjmů a nahlížení do registru Solus. Následně investoři nabízejí své částky a vzájemně se trumfují v tom, co nabídnou. Vy už si jenom vyberete konkrétní sumu, stejně jako konkrétního investora nebo investory. Vyřídíte několik nezbytných formalit a peníze jsou vaše. Jednoduše, rychle a bez komplikací, které internetové P2P půjčky od investorů skutečně nemají.

DALŠÍ PŮJČKY: