P2P půjčky: Půjčte si peníze levně od investorů

P2P půjčky od soukromých investorů

Na trhu s úvěry je několik zajímavých produktů, které můžeme využívat. Řadí se mezi ně třeba i P2P půjčky. Ty jsou zajímavou novinkou, která k nám přišla ze zahraničí. Zde je poměrně běžná, ale u nás teprve začíná. Konkrétně je založena na možnosti, kdy si můžeme půjčit nikoliv od banky nebo nebankovní společnosti, ale kdy si můžeme půjčit od konkrétní osoby (investora).

Takové, která má dostatek kapitálu a tak s ním naloží právě tím způsobem, že ho někomu půjčí.

Setkávání obou skupin

Dnes jsou P2P půjčky založeny na tom, že se obě skupiny, tedy žadatelé a investoři setkávají. Za tímto účelem existuje řada specializovaných webů (P2P aukce, P2P lending, specializované P2P půjčkové sítě), které se zaměřují právě na danou možnost půjčky. Ty se zaměřují také na veškeré zprostředkování konkrétního obchodu, na celkovou bezpečnost, stejně jako mohou pomáhat s konkrétním vymáháním případných nesplacených splátek. Na dané weby se tak můžeme zaregistrovat nejenom jako žadatel o půjčku, co si o konkrétní P2P půjčky podá poptávku. Můžeme se zde samozřejmě zaregistrovat jako poskytovatel půjčky, tedy investor. Důvod je jasný, a to zhodnocení našich peněz právě na základě konkrétních účtovaných úroků, kdy z našich peněz získáme zpět více. Obvyklý úrok této online půjčky napřímo je okolo 6% p.a.

Jaké výhody P2P půjčka (P2P lending) má?

Nezapomínejme ani na několik výhod, které tato možnost má. Velmi často je to finanční výhodnost, jelikož P2P půjčky jsou dnes spojeny s mnohem nižšími úroky, než je tomu jak u nebankovních společností, tak i u některých bank. Zapomínat nesmíme ani na fakt, že nás potěší také možnost individuálního přístupu. Jako žadatelé tak můžeme zadat poptávku a přesně určit, kolik potřebujeme, na jak dlouho, či co jsme schopni nabídnout nebo ručit. Následně je na samotných investorech, zda na naši nabídku kývnou a zda ji využití. Pokud ano, máme možnost získat půjčku přesně podle našich představ. A to nejenom od jednoho člověka, ale i od více nezávislých investorů. P2P půjčky přitahují miliony investorů z celého světa.

Neváhejte i Vy využít tyto internetové P2P půjčky mezi lidmi stejně jako desetitisíce lidí po celé ČR.

DALŠÍ PŮJČKY: