P2P půjčky od Zonky – recenze, zkušenosti a diskuze

P2P půjčky od Zonky - recenze, zkušenosti a diskuze

Před nedávnem se na českém úvěrovém trhu objevil nový projekt zvaný Zonky. Stojí za ním Lucie Tvarůžková (bývalá šéfredaktorka portálu Ihned.cz), Martin Pejša (startupový developer) a finanční skupina Home Credit. Projekt Zonky je založen na principu P2P půjček, kdy „lidé půjčují lidem“. Na jejich webu se můžete zaregistrovat jako žadatel o půjčku a také jako investor. Ať jste investor nebo žadatel o půjčku, veškeré formality vyřeší Zonky za vás. Ničeho se nemusíte obávat, protože celý projekt je posvěcen Českou národní bankou (ČNB).

Jak požádat o půjčku?

Nejdříve je nutné provést registraci na Zonky.cz a vyplnit krátkou žádost o půjčku. Po odeslání žádosti ji zaměstnanci společnosti zpracují a vytvoří Vám nabídku přímo na míru. Požadavek na půjčku se zobrazí všem investorům po dobu několika dní od podání žádosti a je pouze na jejich uvážení, zda investují nebo ne. V případě, že se investoři 100 % složí na požadovanou částku, bude Vám půjčka poskytnuta.

Jak investovat?
Nejdříve je nutné provést registraci na Zonky.cz a podepsat online smlouvu o investování. Jedná o ochranu Vaší osoby i společnosti Zonky. Po podepsání smlouvy s můžete přesunout Zonky trh půjček, kde si sami vyberete, kde investujete své peníze. Investovat je možno částku od několika set do několika tisíc Kč. Obvyklé zhodnocení je 6 – 7 % za pár dní, což je mnohem vyšší než u bank.

Projekt Zonky.cz momentálně nemá v České republice žádnou konkurenci, protože nabízí vyšší zhodnocení než banky i různá stavební spoření apod. Proto se jedná o velmi zajímavou možnost, jak rychle a bez rizika zhodnotit v krátké době své volné finanční prostředky. Celý projekt investice i žádosti o půjčku je velmi přehledný, díky čemuž nebude mít s investicí a žádostí nikdo žádný problém. Velkým plusem Zonky oproti jiným P2P společnostem je registrace společnosti u České národní banky a také vlastní risk management, který okamžitě vylučuje riskantní investice z trhu půjček. Neváhejte zhodnotit své peníze i Vy.

DALŠÍ PŮJČKY: