Oblíbené online P2P půjčky napřímo mezi lidmi

P2P půjčky od soukromých investorů

Když hledáme půjčku, nemusíme pro ni nutně jenom do banky, nebo k nebankovní společnosti. Hitem posledních let jsou nejenom u nás oblíbené online P2P půjčky mezi lidmi. V čem jsou tak unikátní a co nám mohou přinést? V první řadě rozhodně možnost půjčit si výhodně. To dnes láká stále více lidí a tak není divu, že je to právě tato půjčka, kam nejčastěji míří.

Jak vlastně P2P půjčky fungují?

Zajímavé je též to, jak vlastně samotný proces funguje. Zde totiž nemluvíme jenom o situaci, kdy nám půjčí určitá finanční instituce. Online P2P půjčky napřímo fungují tak, že nám půjčí konkrétní osoba, nebo osoby. Vše probíhá tak, že si na specializovaných portálech (P2P aukce/sítě – P2P lending) podáme poptávku po půjčce a následně už čekáme na to, zda nám peníze někdo nabídne. Pokud ano, může nám nabídnout celou částku, nebo se nám na ni více lidí nezávisle na sobě složí.

My jako žadatelé si ji následně vezmeme, doložíme případné dokumenty, sepíšeme smlouvu a peníze jsou naše. Jednoduché, rychlé a samozřejmě i bez jakýchkoliv komplikací. V mnoha případech vše může proběhnout i online.

Výhody jsou jasné

Jednu z nich jsme si již zmínili, a to právě fakt, že internetové P2P půjčky mají jedny z nejnižších úroků na trhu. A to proto, že si sami můžeme určit, jak velký úrok vlastně chceme a budeme platit. Zapomínat bychom neměli ani na další pozitivum, které spočívá v tom, že si sami nadefinujeme parametry půjčky. Tedy že si sami zvolíme, co můžeme a nemůžeme doložit, nebo zda můžeme nebo nemůžeme ručit. Následně už je na samotných investorech, zda na naše podmínky přistoupí.

Oni investoři mají následně výhodu v tom, že díky půjčce mohou zhodnotit své finance lépe, než třeba v bankách v rámci běžných investičních produktů. I proto je lidí, kteří chtějí své finance půjčit, stále více a více. A toho jako žadatelé můžeme skutečně naplno využít, když potřebujeme jakoukoliv částku na jakýkoliv účel.

DALŠÍ RYCHLÉ PŮJČKY: