Jak vyhlásit osobní bankrot, poradna a podmínky oddlužení

Osobní bankrot, poradna a podmínky oddlužení

Dostat se do výrazných dluhů dnes nemusí být skutečně nic ojedinělého. A to hlavně z toho důvodu, že jsou půjčky stále dostupnější a mnozí si jich naberou tolik, že je nezvládají splácet. Cesta z dluhů ale přece jenom existuje. Přináší jí osobní bankrot. Jedná se o postup, který umožňují současné zákony a který souvisí primárně s tím, že se legálně zbavíme našich dluhů (oddlužení).

Navíc je tento postup spojený s hlavní klíčovou výhodou. Ne vždy je třeba splatit všechny naše dluhy, jako například u konsolidace půjček. Pokud uděláme vše proto, abychom splatili alespoň třicet procent, může být zbývající dluh zcela odpuštěn a my přesto končíme s čistým štítem a začínáme opět nový život. Již nebudeme figurovat v seznamu dlužníků a také nebudeme dále muset řešit podmínky oddlužení.

Pro koho je osobní bankrot určený?

Samozřejmě pro každého, kdo se dostal do jakýchkoliv finančních problémů. Několik podmínek ale přece jenom je. V první řadě může osobní bankrot vyhlásit jenom ten, kdo má několik věřitelů. Další podmínkou je také to, že dluhy nesměly vzniknout kvůli naší neuváženosti. Dále musíme mít příjem, nebo alespoň majetek, ze kterého budeme následně dluhy pravidelně splácet. Co je zajímavou změnou oproti posledním letům, to je fakt, že lze tímto způsobem vyřešit nejenom dluhy osobního charakteru, ale že lze tímto způsobem jednoduše vyřešit také dluhy z podnikatelské činnosti. Totéž platí i o našem příjmu. Nemusíme být nutně zaměstnanci, jelikož můžeme i podnikat.

Jak vyhlásit osobní bankrot?

První krok je rozhodně tím nejnáročnějším, jelikož souvisí s nutností sepsat a také podat příslušnou žádost. Ta musí mít několik formalit, od osobních údajů, přes doložení příjmu, až po popis vašich dluhů. Součástí žádosti o osobní bankrot je také návrh pětiletého splátkového kalendáře (pomůže nám kalkulačka oddlužení, která nám ukáže výpočet a délku oddlužení), díky kterému budeme závazky hradit. Vše je následně podáno na příslušný soud. Jakmile dojde k tomu, že je žádost schválena, již na nás nemohou ani věřitelé, ani exekutoři. Vše, co budeme muset hradit, totiž budeme muset hradit jenom soudu, pomocí navržených splátek. Ten bude následně posílat peníze věřitelům.

Osobní bankroty: Brno, České Budějovice, Pardubice, Ostrava, Ústí nad Labem, Chrudim, Telč, Plzeň, Olomouc a také například Hradec Králové.

DALŠÍ PŮJČKY: