Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví – znáte ji?

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví - znáte ji?

Jde o celkové číslo tři v rodině zaměstnaneckých zdravotních pojišťoven. Pravda, název, jakým je Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví, se zdá být poněkud dlouhým, ale vystihuje naplno podstatu věci. Tato pojišťovna má rozsáhlou síť poboček, ale zdaleka ne takovou, jako mají VZP nebo VoZP. Jednotlivá oblastní sídla jsou v Rokycanech, Táboře nebo Mělníku a Berouně. Kontaktních míst je připraveno celkem čtyřicet. A kolik má pojištěnců? Jak to chodí v jejích bonusových programech? Pojďme se na OZP, jak zní zkratka této instituce, podívat více zblízka.

OZP má velmi dlouhou tradici

Datová schránka, infolinka, která je v provozu každý všední den od 8 do 16 hodin. Sečteno a podtrženo, možností komunikace s OZP je opravdu mnoho. Číslo 207 má takřka tři čtvrtě milionu pojištěnců, je tedy pomyslným číslem tři v ČR. A jaké výhody jsou připraveny? Jsou to například slevy u partnerů, pojištění Vitalitas, ale také bonusy pro dospělé, seniory, děti a mládež nebo chronicky nemocné, pochopitelně se myslí i na dárce krve. Úhrada za očkování proti chřipce, lázeňské procedury nebo dentální hygienu je zde samozřejmostí. Počítá se s prevencí proti rakovině nebo například Alzheimerově nemoci, kde přispívá pojišťovna 350 Kč dospělým nad 40 let věku.

Vitakarta znamená využití služeb online

Oborová zdravotní pojišťovna dává svým klientům k dispozici i propracovanou aplikaci do jejich smartphonů. Stačí ji stáhnout v Google Play či App Store, přihlásit se do osobního profilu a začít ji používat. Přehlednost a bezpečnost, to jsou dva hlavní benefity používání mobilní Vitakarty, která znamená správu všech podstatných věcí kolem práce OZP přes internet. K dispozici jsou také asistenční služby OZP, které přinášejí rozhovor s odborníkem přímo z komfortu vašeho domova. Může jít o drobnost, ale také poradu o možnostech očkování. O všem vypovídá jistě i dvojí možnost objednání. Nejen na pobočku kamennou, kde máte k dispozici na výběr až 40 míst, ale také pobočku virtuální, jejímž prostřednictvím je možný rozhovor například přes Skype nebo jiný komunikační kanál. Cílem je usnadnit práci a ulehčit život pojištěncům. OZP tedy myslí na všechno a samozřejmě se také v mnohém přizpůsobuje moderní době!